Żywa Biblioteka Gdańsk 2010 – projekt w walce z dyskryminacją i stereotypowością! Zostań naszą książką

afryka.org Bez kategorii Żywa Biblioteka Gdańsk 2010 – projekt w walce z dyskryminacją i stereotypowością! Zostań naszą książką

Czym jest Żywa Biblioteka?

 

Idea Żywej Biblioteki opiera się na przekonaniu, że prawa człowieka zapisane w

regulacjach prawnych mają sens jedynie wtedy, kiedy są wszystkim ludziom znane i przez nich respektowane. Jest to inicjatywa z założeniem, że jedyną formą zrozumienia inności jest bezpośrednie spotkanie się z nią. Dlatego Żywą Bibliotekę reprezentują przedstawiciele grup dyskryminowanych, którzy dzięki niej stają się dostępni na wyciągnięcie ręki, a dzięki ich przystępności rodzi się otwarta forma relacji międzyludzkiej. Każdy z reprezentantów zajmuje miejsce w Bibliotece jako książka,którą można wypożyczyć np. na 20 czy 30 minut. Dzięki temu wypożyczający staje przed możliwością zweryfikowania swoich poglądów, być może dotarcia do źródła własnych uprzedzeń.

Poszukujemy ” Żywych książek” do projektu.

Zwracamy się z propozycją do osób chcących wziąć udział w projekcie jako książka pod tytułem: czarnoskóry, mulat lub czrany student w Polsce. Wszystkie szczegóły oraz dokładne informacje dotyczące projektu oraz bycia ksiązką znajdują się ns stronach :

www.zywabibliotekagdans.blogspot lub www.myspace.com/zywabiblioteka Celem projektu jest przede wszystkim walka z uprzedzeniami oraz stereotypowowścią. W ramach projektu oferujemy szkolenia edukacyjne, działania artystyczne oraz konkursy. Kontakt z koordynatorem projektu zbgdansk@gmail com

 

 

 

 

Oferujemy darmowe szkolenie dla edukatorów ( 6,7 marzec 2010).

Szkolenie w zakresie organizacji oraz prowadzenia projektów antydyskryminacyjnych z wyszczególnieniem metody Żywej Biblioteki.

 

 Dokument bez tytułu