Afro dance – nowe style

afryka.org Bez kategorii Afro dance – nowe style

Tańce Afryki Południowej, Tańce Afryki Zachodniej, Rumba kongijska – ruszają nowe kursy w Afrykańskiej Szkole Ruchu i Tańca

 

Zajęcia z Dúnia Pacheco – Angola

Tańce Afryki Południowej
(Semba, Kuduro, Ndombolo)

Semba to tradycyjny rodzaj muzyki z Angoli. Ten styl jest prekursorem różnych stylów muzycznych, takich jak: Samba (z Brazylii), Kizomba czyli “wielka impreza” (angolański styl muzyczny pochodzący bezpośrednio od Zouk i rytmów karaibskich) i Kuduro czyli ”taniec twardej pupy” (energiczny, dynamicznym angolański techno/house). Ndombolo to jeden z tańców wywodzących się z gatunku muzycznego, Soukous, czyli “ruszać się”. Powstawał równocześnie w belgijskim i francuskim Kongo (dziś Republika Demokratyczna Konga) w latach 30-tych i 40-tych XX wieku. Ndombolo podobnie jak inny afrykański taniec Kwasa Kwasa (czyt. kuasa kuasa) jest solowym tańcem. Kroki są bardzo charakterystyczne i dynamiczne. To taniec, który wymaga od tańczącego dobrego poczucia rytmu oraz elastyczności bioder.

 Poniedziałki godz 19:00

 

 

Zajęcia z Guyguy Ndakiza – Kongo

Rumba, soukous

Taniec pochodzący z Kongo. Narodził się w latach pięćdziesiątych XX w w dziś zwanej Demokratycznej Republice Konga. Za ojca kongijskiej rumby uważa się Papa Wendo. Muzyk, który za swoją twórczość trafił do więzienia. Łączył on lokalne tradycje muzyczne ze stylem dawnych afrykańskich niewolników, którzy kiedyś trafili na Kubę. Ten rodzaj tańca nie ma nic wspólnego z salową rumbą. Kongijska rumba to niepowtarzalna mieszanka afro kubańska. Tańczona jest zarówno przez mężczyzn jak i kobiety, ale nie w parach. Tańczy się solo. Taniec polega na potrząsaniu ciałem w bardzo rytmiczny sposób. Rodzima nazwa soukous pochodzi z francuskiego słowa secousse i oznacza shake. Soukous to bardzo rytmiczny, energetyczny i jednocześnie wyjątkowo seksowny taniec.

Środy 17:30

 

 

 

Zapraszamy do naszej szkoły

 

 Dokument bez tytułu