Wybuch zachorowań na groźną chorobę w Nigerii – zmarło 333 ludzi

afryka.org Bez kategorii Wybuch zachorowań na groźną chorobę w Nigerii – zmarło 333 ludzi

Nagły wybuch zachorowań na meningokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych w Nigerii spowodował w ciągu ostatnich trzech miesięcy śmierć 333 ludzi – poinformował nigeryjski minister zdrowia Babatunde Osotimehin.

 

– Do dzisiaj w 22 stanach zarejestrowaliśmy 5.323 przypadki (zachorowań), w tym 333 zgony – powiedział szef resortu zdrowia. O pierwszym przypadku meningokokowego zapalenia opon mózgowo- rdzeniowych powiadomiono ministerstwo zdrowia w Abudży w grudniu 2008 roku. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w ubiegłym tygodniu potwierdziła w Nigerii 28 przypadków śmierci na zapalenie opon.

REKLAMA
Czytaj dalej
if(typeof isSrd05==’undefined’){NPB(“005”);}

if (NJB(‘srodtekst’) && typeof isSrd05==’undefined’){document.getElementById(‘rekSrd05′).style.display=’block’;var isSrd05=true;} Meningokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych pojawia się epidemicznie i towarzyszy mu posocznica. Chorobę wywołują wirusy lub bakterie. Obejmuje ona tkanki opon mózgowych i przylegające do nich części mózgu. Jej objawy to bóle głowy, wymioty oraz sztywność karku. Nigeria to najludniejszy kraj Afryki. W 36 stanach mieszka 146 mln ludzi. Ze względu na wysokie temperatury sprzyjające rozwojowi bakterii w Nigerii w porze suchej często dochodzi do zachorowań na tę odmianę zapalenia opon mózgowych

 

 Dokument bez tytułu