World Reggae Contest – międzynarodowy konkurs w Ostródzie

afryka.org Kultura Muzyka World Reggae Contest – międzynarodowy konkurs w Ostródzie

Na 15-tą okrągłą rocznicę imprezy organizatorzy Ostróda Reggae Festival postanowili zorganizować po raz pierwszy światowy konkurs reggae. 

“Po wielu latach organizacji konkursu dla polskich zespołów, który odniósł sukces jako główna platforma promocyjna młodych twórców reggae w naszym kraju, w 2015 roku zapraszamy zespoły z całego świata do wzięcia udziału w World Reggae Contest, organizowanym we współpracy promocyjnej z największym na świecie portalem reggae Reggaeville.com. Naszym partnerem jest również słynne studio Harry J w Kingston na Jamajce.” – o pierwszej tego typu inicjatywie mówi Piotr “Piter” Kolaj, szef festiwalu.

W World Reggae Contest mogą wziąć udział artyści grający reggae i jego podstyle (ska, rocksteady, dub, dancehall) z każdego zakątka Ziemi.

„Cieszymy się, że możemy przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności interesujących międzynarodowych talentów przy okazji tego konkursu” – komentuje Julian Schmidt, zarządzający Reggaeville.com. “To wspaniała propozycja i nikt nie może na tym stracić, a wyłącznie zyskać.”

Finał konkursu będzie miał miejsce na głównej scenie Red Stage Ostróda Reggae Festival 8 sierpnia 2015. Zwycięzca konkursu poleci na Jamajkę na sesję nagraniową w Harry J Studios pod czujnym okiem jego legendarnych producentów  Stephena Stewarta i Sama Claytona.

Harry J Studios to jedno z najważniejszych studiów nagraniowych w historii reggae. Swoje pierwsze albumy nagrywali tam m.in. Bob Marley & The Wailers. Tworzył tam Burning Spear i niezliczeni inni historyczni i współcześni artyści. W Harry J gościli nawet The Rolling Stones, The Who czy Grace Jones. Studio powstało w 1972 roku, a założycielem był nieżyjący już producent Harry J. Znane jest w całym świecie z powodu wyjątkowej akustyki, analogowego sprzętu i miłości do muzyki.

Koncert finałowy konkursu w Ostródzie transmitowany będzie na żywo jako ogólnodostępny video stream na stronie Reggaeville.com.

Konkurs podzielony jest na poszczególne etapy, w tym wybór 5 finalistów w głosowaniu fanów online. Zwycięzcę konkursu wybierze specjalnie powołane międzynarodowe jury, złożone z autorytetów w świecie reggae oraz przedstawicieli partnerów współpracujących ze sobą w organizacji konkursu.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na dedykowanej stronie

www.worldreggaecontest.com

Ostróda Reggae Festival

15 edycja, 6-9 sierpnia, Ostróda

Bilety: www.ostrodareggae.com/bilety

 Dokument bez tytułu