Afrykańskie Lato w Mieście: Gramy na bębnach – warsztaty i koncert

afryka.org Kultura Muzyka Afrykańskie Lato w Mieście: Gramy na bębnach – warsztaty i koncert

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Afrykańskie lato w mieście”. Tym razem zajmiemy się muzyką tradycyjną z regionu Afryki Zachodniej.

? ??:??-??:?? – Warsztaty gry na bębnachSpróbuj własnych sił w grze na djembe — bębnie charakterystycznym dla Afryki Zachodniej. Zajęcia poprowadzi Kuba Pogorzelski wraz z grupą Strefa Rytmu. Jeśli możecie, przyjdźcie z własnym instrumentem. Dla osoby, które nie mają swojego instrumentu, będą do dyspozycji bębny na miejscu, ale ich liczba jest ograniczona.Kuba Pogorzelski — perkusjonalista, socjolog i nauczyciel. Jest założycielem pierwszych w Polsce zespołów grających muzykę bębniarską Afryki oraz Strefy Rytmu, czyli pierwszej warszawskiej szkoły gry na bębnach specjalizującej się w muzyce Afryki Zachodniej, Kuby i Brazylii.Strefa Rytmu — grupa muzyczna Kuby Pogorzelskiego, która łączy grę na instrumentach perkusyjnych z Afryki Zachodniej z opowiadaniem o tradycyjnych maskach i strojach oraz ich pokazywaniem. Od kilku lat prowadzi warsztaty i gra koncerty w całej Polsce.

? ??:?? – Koncert Strefy RytmuPo warsztatach odbędzie koncert z udziałem Kuby Pogorzelskiego, Strefy Rytmu i Mamadou Dioufa. Dołączą do niego również osoby, które wzięły udział w warsztatach.

? Warsztaty i koncert odbędą się w Pasażu Stefana „Wiecha” Wiecheckiego, a transmisje będą dostępne w mediach społecznościowych Domu Spotkań z Historią i Fundacji „Afryka Inaczej”.Gospodarzami spotkania będą Yaya Samake i Mamadou Diouf z Fundacji „Afryka Inaczej”.
Wydarzenia są realizowane dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy

 Dokument bez tytułu