Afrykańskie lato w mieście: Poznajemy Afrykę i Tanzanię, gramy sambę

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Afrykańskie lato w mieście: Poznajemy Afrykę i Tanzanię, gramy sambę

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Afryką. Oto aktualny plan zajęć na 20 sierpnia.

16:00 – 17:00 Warsztaty – Poznaj Afrykę! – zajęcia edukacyjne dla dzieci. Na zajęciach ich uczestnicy poznają różne oblicza Afryki, dowiedzą się jak żyją ich afrykańscy koledzy i koleżanki, poznają Afykę. Będą też zadania do narysowania, rozwiązania i pracy w grupach. Spotkanie poprowadzi Inedes Mabounda, Kongijka mieszkająca w Warszawie.

17:00 – 18:00 Opowiadamy o Afryce – Tanzania. Tanzania ma wszystko to, co ma bardziej znana Kenia. Piękne parki narodowe i plaże. Ciekawą kulturę i otwartych ludzi. O tym afrykańskim kraju opowie Tanzańczyk mieszkający w Polsce, Stephano Sambali.

18:00 – 19:00 Koncert Szkoły Ritmo Bloco (d. Ritmodelia)Otwarta szkoła i grupa samby batucady działająca w Warszawie od 2012 roku prowadzona przez Mikiego Wieleckiego, lidera grupy perkusyjnej Ritmodelia. Ritmo Bloco jest jednym z najbardziej znanych zespołów grających sambę w Polsce. Brazylijskie rytmy kojarzą nam się z karnawałem w Rio. Na koncertach Ritmo Bloco nikt nie siedzi, bo nie można siedzieć, kiedy króluje samba.

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

 Dokument bez tytułu