World Music w Hard Rock Cafe

afryka.org Bez kategorii World Music w Hard Rock Cafe

Od 13 września Hard Rock Cafe rozszerza horyzonty muzyczne. Koncerty w klimacie World Music i Pop będą grane w każdą sobotę o północy. Wstęp wolny. Nowy cykl muzyczny zainauguruje Pako Sarr, artysta pochodzący z Senegalu

W jego muzyce wyraźnie słychać charakterystyczne brzmienie sztuki eksperymentu łączącej różne gatunki muzyczne: afro, reggae, soul pop i rock. Twórczość Pako jest wynikiem osobistej drogi życiowej od Dakaru przez Paryż, Marsylię i Warszawę, gdzie artysta gości ostatnio regularnie, współpracując z polskimi muzykami.

 

Gitarzysta, wokalista komponuje w językach wolof, francuskim i angielskim, od niedawna próbuje nawet swoich sił w języku polskim…

 

Pako jest artystą nietuzinkowym, adresującym swoją twórczość do wszystkich, którzy cenią dobre brzmienia, lubią się przenieść w klimat gorącej Afryki i egzotycznych doznań. Na polskim rynku muzycznym, ta mieszanka to zdecydowanie powiew świeżości, który z pewnością docenią nie tylko fani Boba Marley'a, Marcii Griffiths czy Eryki Badu.

 

13 września 2008, godz. 24:00. Miejsce: Hard Rock Cafe, ul. Złota 59 (Złote Tarasy). Koncert odbywa się w ramach Heineken Music Midnight Funk.

 

 

 Dokument bez tytułu