The Dynamics

afryka.org Kultura Muzyka The Dynamics

Jeszcze całkiem niedawno kompletnie nieznani, dziś wykreowana przez nich fala nie tylko zmyła jakiekolwiek granice w rodzimej Francji, ale również dotarła do wybrzeży Wielkiej Brytanii, całej Europy, Ameryki Północnej i Japonii.

Zespół został założony pod koniec 2003 roku, po wydaniu przez Patchworksa singla “Steve McQueen”. Ich muzyka ukazuje wpływy amerykańskiego soulu na muzykę jamajską. Charakterystyczne brzmienie jest wypadkową pomiędzy soulem, reggae oraz dubem, pomiędzy old schoolowymi smaczkami a nowoczesnymi technikami brzmieniowymi.

Zgodnie z tym, co mówią specjaliści od winyli z takich miejsc jak Dusty Groove, Piccadilly czy Fat City Records, the Dynamics są wyjątkowym fenomenem na tym rynku. Fala rosnących zamówień na ich siedmiocalowe single co chwilę powodowała konieczność dotłaczania. Ten głód został przynajmniej tymczasowo zaspokojony wydaniem ich pierwszego longplay’a “Version Excursions”, wydanego w 2007 roku przez Groove Attack. Płyta jest tak dziwna i różnorodna w zestawionych tu muzycznych stylach, jak wielobarwni są sami członkowie The Dynamics.

Z kameruńskich wiosek, sal Harvardu, pałaców Wersalu, pełnych tanich barów ulic Bristolu do placów Prowansji i Lyonu, muzyka jaką stworzyli na tej płycie jest ponadczasowa, jednocześnie klasyczna i świeża.

The Dynamics instrumentami i elektroniką budują muzyczną podstawę do pełnych soulu popisów wokalnego trio. Wszystko od popu, roots, disco, soul i rocka jest przepuszczone przez ich rozmyte, hipnotyczne filtry. Rezultatem jest brzmienie, które przenosi cię w miejsca zarówno nowoczesne jak i nostalgiczne.

Najlepszym jednak polem ekspresji dla tej formacji są występy live, podczas których każdy przyzna, że zasługują na swą nazwę.

29 listopada The Dynamics wystąpią w Warszawie.

Maken

Skład zespołu:

Patchworks – selekcja i mix
Dapper Ray aka Mr Day – wokalista, autor piosenek
Stevie Levi – wokalista, MC, autor piosenek
Mounam – wokalista, autor piosenek
Flab Master Flab – efekty na żywo

Dyskografia (albumy):

“Version Excursions” (Groove Attack 2007)

Kiedy i gdzie: 29-11-2008 (sobota), godz. 21.00, Warszawa, klub Balsam, ul. Racławicka 99
Wsparcie: DJ Krzak
Wstęp: 20 PLN (bez przedsprzedaży)

 Dokument bez tytułu