Senegalski piosenkarz wraca na scenę

afryka.org Kultura Muzyka Senegalski piosenkarz wraca na scenę

To już koniec ministerialnej kariery znanego senegalskiego piosenkarza Youssou N’Doura. N’Dou postanowił wrócić na scenę, po tym, jak stracił miesiąc wcześniej ministerialną posadę w rezultacie zmian w składzie rządowego gabinetu.

Powrót do świata muzyki nastąpi 12 października na koncercie w Paryżu. Przerwa w działalności artystycznej miała miejsce od kwietnia 2012 roku, kiedy N’Dour został senegalskim ministrem turystyki. Stanowisko utrzymał do września br., czyli do momentu powołania nowego rządu, przez nową premier, Aminatę Toure.

N’Dour nie zostanie jednak całkowicie wyparty z polityki. Został bowiem mianowany doradcą prezydenta, w randze ministra, ale wciąż nie ma określonych obowiązków. Ma za to znacznie więcej czasu, i to dlatego postanowił wrócić do koncertowania. Twierdzi jednocześnie, że jego nowa funkcja będzie związana bardziej z reprezentowaniem Senegalu na zewnątrz. 54-letni piosenkarz wierzy, że swoim muzykowaniem wypromuje swoją ojczyznę na świecie, co wpłynie nie tylko na jej wizerunek, ale też przełoży się na rozwój ekonomiczny.

p

 Dokument bez tytułu