Muzyczny “Promień nadziei”

afryka.org Kultura Muzyka Muzyczny „Promień nadziei”

Establishment Sound Production, studio muzyczne działające w stolicy Zimbabwe, Harare, planuje wydanie albumu zatytułowanego “”Promień nadziei””. Album ma wspomagać kampanię na rzecz ludzi zarażonych wirusem HIV.

Album, zawiera utwory 30 miejskich muzyków, śœpiewane w 3 językach: Shona, Ndebede i angielskim. „Realizujemy ten projekt, ponieważ zauważyliśœmy, że ludzie dowiadują się o AIDS jako o zabójczej chorobie, a rzadziej uczy się ich, jak z nią żyć” – ” twierdzą jego pomysłodawcy. „Muzyka jest uniwersalnym przekazem, który jednoczy ludzi, budzi pozytywne emocje i nadzieję. Chcemy, aby takie właśœnie uczucia towarzyszyły słuchaczom naszego albumu” -” –dodają.

W nagraniu albumu uczestniczyli znani muzycy Zimbabwe: Sku Mpofu, PoZee i Lady Thug. Muzycy otwarcie mówią o problemach życia z AIDS. Opowiadają też o swoim życiu z chorobą.

Tytułowa piosenka albumu, będzie emitowana w popularnym w Zimbabwe serialu „Small House Saga”. “”Nie robimy tego dla pieniędzy, uznajemy za nasz obowiązek pokazać ludziom, że mimo epidemii, jest œświatełko w tunelu” -–  twierdzą artyśœci. Podobne projekty chcą zorganizowac również w sąsiednich krajach.

(maru)

 Dokument bez tytułu