Lord Kossity

afryka.org Kultura Muzyka Lord Kossity

Lord Kossity to bez wątpienia jeden z czołowych przedstawicieli współczesnej francuskiej sceny muzycznej. Lord Kossity, mający na koncie już 6 albumów, jest prawdziwą maszyną do tworzenia przebojów. Przekonało się o tym wielu artystów, z którymi nagrywał gościnnie, m.in. kultowy zespół NTM (niezapomniane "Ma Benz") a ostatnio Matt (jeden z największych hitów roku 2005 we Francji pt. "Cendrillon du Ghetto").

Sprzedaż zarówno solowych płyt Lorda jak i utworów z jego gościnnym udziałem liczy się w milionach sztuk. O klasie tego artysty i uznaniu, jakie wypracował sobie w swojej ojczyźnie świadczy otrzymana przez niego w roku 2002 prestiżowa nagroda "Victorie de la Musique" w kategorii Reggae/Ragga/Dancehall.

Po kilkuletniej ciszy Lord Kossity powraca albumem pt. "Booming System". Płyta została nagrana w studiach Francji, Kanady i Jamajki a w produkcji da się usłyszeć typowe amerykańskie szlify. Album – jak sugeruje jego tytuł – rozsadza głośniki potężnymi basowymi brzmieniami, z którymi doskonale współgra niepowtarzalny wokal Lorda Kossity – jeden z najlepszych głosów ragga w Europie.

Wyjątkowe zdolności głosowe i nieprzeciętny talent sceniczny sprawiły, że Lord Kossity podjął współpracę z takimi gwiazdami, jak Shaggy, Elephant Man czy Vybz Cartel, których można gościnnie usłyszeć na LP "Booming System".

Na nowej płycie Lord Kossity daje się poznać jako artysta o wielu twarzach. Niegdyś identyfikowany głównie z francuskim hip-hopem, po kilku latach ewolucji muzycznej daje się poznać zarówno jako twórca pierwszorzędnego dancehallu i ragga zarówno w twardym – ulicznym, jak i klubowym – przebojowym wydaniu.

Lord Kossity ma na swoim koncie koncerty na całym świecie, na prawie wszystkich kontynentach. Wszędzie prezentuje iście wybuchową mieszankę muzyczną będąc jednocześnie ambasadorem kultury francuskiej.

Dzięki inicjatywie Instytutu Francuskiego w Warszawie i Ambasady Francji także w Polsce będzie można usłyszeć tego wyjątkowego artystę na trzech ekskluzywnych koncertach, które odbędą się w Warszawie (6. kwietnia, klub Punkt, g. 21), Lublinie (7. kwietnia, klub Graffiti) i Rzeszowie (8. kwietnia, klub Pod Palmą).

Jako support wystąpi jeden z najciekawszych debiutów reggae / ragga roku 2005 – zespół Jamal oraz znany doskonale m.in. z Kalibra 44, DJ Feel-X. Dodatkowo na warszawskim koncercie wystąpią: Zjednoczenie Sound System.

(ifv)

 Dokument bez tytułu