Lark – alternatywne RPA

afryka.org Kultura Muzyka Lark – alternatywne RPA

Lark to zespół dość młody, bo istniejący od 2004 roku. Powstał w Kapsztadzie, w RPA. Polakom znany może być przede wszystkim z kooperacji z zespołem Sweet Noise na ostatniej płycie „The Triptic” m.in. głos Inge Beckmann słychać w utworach “Painkiller” i “Without”. W Polsce zagrali raz, 19 września w Poznaniu.

Lark to grupa ludzi zafascynowanych dźwiękami przede wszystkim elektronicznymi ale nie stroniącymi od łączenia z nimi elementów rockowych czy etnicznych. Wielbiciele Bjork, Portishead czy Massiv Attack mogą poczuć się mile zaskoczeni po wysłuchaniu kompozycji zespołu z Afryki, która kojarzy się przede wszystkim z kolorowym folklorem jej czarnoskórych mieszkańców.

Lark miesza elektroniczne bity z eksperymentami audio i żywymi instrumentami co owocuje zaskakującymi brzmieniami i nowoczesnymi odkryciami na muzycznej mapie świata. Liderem i producentem zespołu jest Paul Ressel znany również jako Humanizer.

Wokalistka to utalentowana, o eterycznym ale jakże mocnym głosie, piękna poetka Inge Beckmann. Jej talent plasuje ją w gronie najlepszych wokalistek RPA a podparty jest nauką śpiewu operowego, klasycznego i jazzowego.

Basista Simon Ratcliffe jest multiinstrumentalistą, ale także realizatorem nagrań zespołu a Sean Ou Tim nowym perkusistą, którego zdolności grania na wielu instrumentach czynią z niego jednego najbardziej rozchwytywanych muzyków sesyjnych w RPA.

Dyskografia
„Mouth Of Me” 2005
„Razbliuto” 2006

Kwiecień 2007, zdobywcy SAMA / nagroda południowoafrykańskiej Akademii Muzycznej / za “Najlepszy Album Alternatywny”

(lark) 

Więcej informacji o zespole

 Dokument bez tytułu