Konkursowe Skrzyżowanie

afryka.org Bez kategorii Konkursowe Skrzyżowanie

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji 6. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

Tegoroczna edycja Festiwalu według organizatorów zgromadzi więcej gwiazd ‘muzyki świata’ niż jakikolwiek inny tego typu festiwal w Polsce czy krajach sąsiednich.

Dominującym akcentem „Skrzyżowania Kultur” będzie tym razem muzyka o iberyjskich korzeniach. Ma to na celu uhonorowanie dwustulecia uzyskania niepodległości przez Kolumbię i inne kraje Ameryki Południowej. Artyści reprezentujący ten obszar wystąpią zarówno podczas inauguracji jak i w finałowym koncercie, stanowiąc klamrę spinającą cały Festiwal. Właśnie z Ameryki Południowej pochodzić będzie większość gwiazd festiwalowych.

Poszczególne dni festiwalowe zostały zaplanowane pod kątem regionów, z których pochodzą artyści. I tak planowany jest „dzień chiński”, „dzień afrykański” czy „dzień śródziemnomorski”. Warto tez zwrócić uwagę na wydarzenia „wokół festiwalowe” – warsztaty tańca i gry na instrumentach, filmy czy wystawy fotografii.

Program Festiwalu na www.festival.warszawa.pl

KONKURS

Pierwsze 6 osób, które prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe, otrzyma od Afryka.org płytę promocyjną festiwalu, a na niej między innymi: Salif Keita, Sara Tavares, Ladysmith Black Mambazo czy Osjan.

Pytanie konkursowe: Który z zespołów występujących na tegorocznym Festiwalu Skrzyżowanie Kultur popularyzuje tradycyjny zuluski śpiew zwany iscathamiya?

Odpowiedzi proszę przesyłać na adres: info@afryka.org

 Dokument bez tytułu