“Czarownica Nanga”

afryka.org Kultura Książki „Czarownica Nanga”

„Czarownica Nanga. Baśnie afrykańskie” to drugi obok baśni chińskich zbiór z zakrojonej na kilka tomów kolekcji baśni z całego świata, przybliżający kulturę odległego kontynentu. Książka jest już w księgarniach.

Pełne egzotyki i tajemniczości bajki o ludziach-zwierzętach, czarownikach, świętych słoniach, cudownych kogutach, gazelach i księżycu lśniącym na niebie niczym rogalik przenoszą czytelnika w świat afrykańskiego kontynentu w jego najczystszej, nieskażonej cywilizacją postaci.

Baśnie afrykańskie poza tym, że intrygują egzotyką miejsc i postaci, cieszą oko niezwykłymi w swej prostocie, wielobarwnymi ilustracjami, dodatkowo niosą mądrość dalekich ludów, pokazując, że dobro, wrażliwość i mądrość są cenione przez ludzi na całym świecie niezależnie od kulturowego kręgu. Klimat tego tomu tworzą znakomite ilustracje słowackiego grafika i malarza Miloša Koptáka.

Autorem ksiązki jest Kama Sywor Kamanda, kongijski pisarz, poeta i dramaturg, autor licznych dzieł literackich znanych na całym świecie. Od czasu publikacji w 1967 jego “Contes des veillées africaines” napisał około dwudziestu książek zawierających tysiąc wierszy i setki opowieści. Jego dorobek literacki obejmuje także kilka powieści.

MR

 Dokument bez tytułu