Bielawa 2008: Junior Reid

afryka.org Kultura Muzyka Bielawa 2008: Junior Reid

Wszystko wskazuje na to, że będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w muzyce reggae w ciągu ostatnich kilku lat. Junior Reid wystąpi w Polsce – będzie to jedyny koncert w tej części Europy – z fantastycznym zespołem Reggae Angels oraz dwójką swoich synów Andrew i Wada Blood.

Trudno było wybrać lepszy moment na zaproszenie Reida do Polski. Ten znany z hitu „One Blood” oraz współpracy z Black Uhuru wokalista, właśnie teraz jest na absolutnym topie popularności. Od kiedy 17 listopada 2008 wystąpił wspólnie z Alicią Keys na rozdaniu American Music Awards wykonując z nią No One Remix na żywo dla wielomilionowej publiczności, ludzie dosłownie zakochali się w jego twórczości, zaś on awansował do statusu mega gwiazdy. No One Remix stał się ogromnym hitem i jest grany na najwyższych rotacjach w stacjach radiowych w USA i nie tylko.

Reid jest aktualnie jednym z najczęściej zapraszanych do współpracy z czołówką sceny hip hop i RnB, wokalistów reggae. Ma na koncie dwa mega hity: „This is Why I’m Hot” z Mims oraz „It’s OK – One Blood” z The Game.Junior Reid słynny jest z tego, ze gra fantastyczne koncerty. Kompletnie “rozniósł” 60 000 ludzi na Summer Jam w Giants stadium w New Jersey oraz na Bob Marley Day w San Diego.

O poziom jego backing bandu możemy być spokojni. Reggae Angels to niewiarygodny zespół grający na najwyższym światowym poziomie. Rekomendacją niech będą dla nich następujące fakty: 50 koncertów na trasie z Andrew Toshem (synem ikony reggae Peterem Toshem), sześć tras z Juniorem Reidem, dwie trasy z The Abyssinians, 9-cio tygodniowa trasa po Ameryce Północnej i Kanadzie z Evertonem Benderem, wyjątkowa trasa po Hawaiach z Sugar Minottem, Junior Reidem i Frankie Paulem. To wszystko w ciągu ostatnich czterech lat.

Reida zobaczymy na festiwalu w Bielawie.

regalowisko

 Dokument bez tytułu