2 edycja Festiwalu Afrykańskiego już w Krakowie! Dzień 1

afryka.org Bez kategorii 2 edycja Festiwalu Afrykańskiego już w Krakowie! Dzień 1

I ruszyło! Długo oczekiwany Drugi Festiwal Afrykański w Krakowie wreszcie się rozpoczął! Dziś o godzinie 18:00 w Sali Wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej Errol Muzawazi – przewodniczący Afrykańskiego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego – oraz opiekun Koła Prof. dr hab. Maria Flis – powitali gości przybyłych na „Wieczór Kazimierza Nowaka" – wydarzenie otwierające całotygodniowy cykl spotkań i imprez integrujących Polskę i Afrykę.

      „Kazimierz Nowak wraca do Krakowa…" –  tymi słowami niezwykle fascynującą opowieść o podróży naszego nieustraszonego rodaka rozpoczął jego biograf a nasz gość specjalny Łukasz Wierzbicki. Prezentacja tej pieszej wyprawy składała się z niepowtarzalnych zdjęć, pobudzających wyobraźnię nagrań oraz oczywiście historii o trudnościach, z jakimi zmierzył się na kontynencie afrykańskim bohater dzisiejszego wieczoru. Łukasz Wierzbicki opowiedział także o początkach jego zainteresowań tą niezwykłą osobą, o jego pracach nad książkami „Rowerem i pieszo przez czarny ląd" oraz „Afryka Kazika", a także o planach na przyszłość. Wreszcie publiczność miała możliwość wymiany zdań przy afrykańskich przekąskach i winie. Jeżeli komuś dziś nie udało się uczestniczyć w tym wydarzeniu, zapraszamy do obejrzenia wystawy listów i zdjęć Nowaka, która będzie jeszcze otwarta do niedzieli!

      Ale „Wieczór Kazimierza Nowaka" to nie wszystko! Dziś uczestnicy Festiwalu Afrykańskiego mieli także okazję wziąć udział w wernisażu autorstwa Moniki Ślósarczyk pod tytułem „Obrazy Piaskiem Malowane". Artystka w swojej twórczości wyraża przekonanie o bliskości zabieganego i pochłoniętego techniką człowieka XXI wieku z naturą. Właśnie do natury ucieka się ona po materiały, a człowiek i jego codzienność stanowią dla pani Moniki źródło inspiracji. Na pytanie o podróż do Afryki w celu poszukiwania nowych doznań artystycznych autorka wystawy odpowiada entuzjastycznym „TAK!".

      I my odpowiadamy „TAK" Afryce i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach Festiwalu. Aby w pełni poczuć gorący klimat, polecamy także dzisiaj otwartą w Śródmiejskim Ośrodku Kultury Wystawę  Kultury i Sztuki Afrykańskiej oraz wszystkie kolejne obiecujące wydarzenia zawarte w programie Festiwalu. Do zobaczenia! 

Basia Menżyk

AKoN UJ

 Dokument bez tytułu