West African Project i Tuaregowie

afryka.org Polecamy West African Project i Tuaregowie

28 sierpnia, w warszawskim CK Łowicka, przedostatnie spotkanie w ramach “Afrykańskiego lata w mieście”. Zagra West African Project, a w ramach warsztatów, kulturę i życie Tuaregów przybliży nam Marta Jackowska-Uwadizu.

18-20: Opowiadamy o Afryce, Tuaregowie

Kim są tajemniczy mieszkańcy pustyni? Tuaregowie do dziś rozbudzają wyobraźnię. Ich wielowiekowa tradycja i styl życia, sprawiły, że powstają o nich liczne filmy i książki. O Tuaregach opowie Marta Jackowska-Uwadizu, która mieszkała wśród Tuaregów w Nigrze i w Mali.

20-21: koncert, West African Project

W ramach West African Project zagra pochodzący z Gwinei mistrz gry na dundunach, Gaspard Conde. Współpraca z nim to bezustanne odkrywanie złożoności rytmów budujących bogatą i wybitnie skomplikowaną bębniarską tradycję Afryki Zachodniej. Jego bezcenne doświadczenie kierowania baletem Sourakhata oraz wieloletnia praktyka muzyczna stały się dla Strefy Rytmu źródłem wiedzy i energii, którą tętni życie na Czarnym Lądzie. Ten wybitny dundunfola razem z Kubą Pogorzelskim na djembe tworzą świetny duet, a obecnie, współpracują z muzykami Strefy prowadząc Grupę Perkusyjną Strefy Rytmu, której repertuar powstał na bazie tradycyjnych rytmów gwinejskich, wzbogaconych współczesnymi brzmieniami i aranżacjami.

Obu muzykom będą towarzyszyli dwaj inni, afrykańscy artyści.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Gdzie? CK Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa. Kiedy? 28 sierpnia, g. 18-21.

 Dokument bez tytułu