Afryka po polsku – jak postrzegamy Afrykę i jej mieszkańców

afryka.org Czytelnia Afropolska Afryka po polsku – jak postrzegamy Afrykę i jej mieszkańców

Afryka jak z “W pustyni i w puszczy”? A może Afryka bez wody? Jakie skojarzenia budzi w Polkach i Polakach kontynent afrykański i osoby pochodzenia afrykańskiego? Czy jesteśmy gotowi przyjąć imigrantów z Afryki? Na te i wiele innych pytań odpowiemy 30 września w Domu Spotkań z Historią, gdzie zostaną ogłoszone najnowsze wyniki ogólnopolskich badań opinii publicznej.

Bez zbadania tego, jak polskie społeczeństwo postrzega osoby pochodzące z Afryki, trudno jest stawiać diagnozy. To dlatego Fundacja “Afryka Inaczej” postanowiła po raz kolejny zapytać o stosunek Polek i Polaków nie tylko do Afrykanek i Afrykanów, ale również do osób, które są pochodzenia afrykańsko-polskiego. Jednocześnie po raz pierwszy zapytała przedstawicielki i przedstawicieli społeczności afrykańskiej o ich własne doświadczenia związane z pobytem w Polsce.

Spotkanie z udziałem osób pochodzenia afrykańskiego oraz badaczek i badaczy poprowadzi Mamadou Diouf, Senegalczyk, od ponad 30 lat mieszkający w Polsce.

Fundacja “Afryka Inaczej” zaprezentuje wyniki badań opinii publicznej poświęconych postrzeganiu Afryki i jej mieszkańców oraz mieszkanek w Polsce. Na zlecenie fundacji badania przeprowadził Instytut IBRiS.

Zapraszamy 30 września 2022 roku, o godzinie 18 do Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Wstęp wolny.

Badania zostały zrealizowane w ramach projektu “Afryka po polsku” z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 Dokument bez tytułu