Warszawiaki zagrają w Cafe “Pod Minogą”

afryka.org Polecamy Warszawiaki zagrają w Cafe „Pod Minogą”

Na deskach sceny teatralnej Ośrodka Kultury Ochoty, przyjrzeć się będzie można życiu okupowanej stolicy. Grupa “Warszawiaki” wznawia adaptacje słynnej powieści Stefana “Wiecha” Wiecheckiego pt. “Cafe pod Minogą”. 4 grudnia zagra dwa spektakle.

O spektaklu

“Cafe pod Minogą” to jedna z bardziej znanych powieści Stefana “Wiecha” Wiecheckiego, w której autor z charakterystycznym dla siebie humorem przedstawia życie mieszkańców okupowanej Warszawy.

Bohaterami są państwo Aniołkowie(Bartosz Kuligowski, Matina Bocheńska), prowadzący lokal gastronomiczny, który sąsiaduje z z zakładem pogrzebowym Celestyna Konfiteora(Piotr Grygoruk). Gamę ciekawych postaci uzupełnia Jumbo(Marta Haas) ukrywający się i podający za wdowę Emilię Czarnomordzik oraz warszawscy taksówkarze(Jakub Kozak, Cezary Karaś).

Bohaterowie chcą zdobyć pieniądze, które ukryte zostały pod podłogą w dawnym mieszkaniu Szefuncia (Przemysław Śmiech)… który jednak teraz zajęli Niemcy. Wspólnie muszą znaleźć sposób, aby dostać się do ukrytego skarbu.

Grupa Teatralna Warszawiaki

Sceniczna adaptacja słynnego utworu Stefana “Wiecha” Wiecheckiego pt. Cafe pod Minogą jest dla nas nie lada wyzwaniem, podjęliśmy się go wierząc, że będzie kolejnym krokiem w kierunku popularyzowania wśród dzisiejszych mieszkańców Warszawy jej regionalizmów. Spektakl utrzymany jest w konwencji “retro”. Staramy się oddać klimat dawnej stolicy. W przedstawieniu nie brakuje gwary oraz piosenek ulicznych z dawnych lat. Najważniejsze jednak w naszym przedsięwzięciu jest to, by utrzymać specyficzne i jedyne w swoim rodzaju poczucie humoru towarzyszące Warszawiakom.

Nie dalej jak kilka miesięcy temu mieliśmy okazje wystawiać spektakl w naszej adaptacji. Obecni na spektaklu spadkobiercy Wiecha oraz goście tacy jak Alina Janowska, czy Sylwester Kozera pochlebnie wypowiedzieli się o naszej pracy motywując nas do dalszego działania i zajmowania się tematyką “Warszawską”.

Kiedy: 4 grudnia 2011 roku
Godziny występów:17.00 oraz 19.00
Czas Trwania:60min
Ceny biletów: 25zl-normalny oraz 15zl-ulgowy do nabycia w kasie OKO
Wykonanie: Grupa Teatralna “Warszawiaki”
Miejsce: Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
Na podstawie powieści Stefana “Wiecha” Wiecheckiego

Scenariusz i reżyseria Matina Bocheńska
IIReż Marta Haas

Występują:

Konstanty Aniołek-Bartosz Kuligowski
Stefania Aniołkowa-Matina Bocheńska
Piskorszczak-Cezary Karaś
Maniuś Kitajec-Jakub Kozak
Jumbo-Marta Haas
Celestyn Konfiteor-Piotr Grygoruk
Redaktor Andrzej-Jan Jastrzębski
Hanka-Greta Tumidajska
Szefuncio-Przemysław Śmiech
Niemiec-Michał Kępiński(GRH “Czata 49”)

Akordeon: Gabriela Mościcka
Saksofon:Rafał Smoliński

Wprowadzenie-Grzegorz Domański, Robert Przybyła, Piotr Sodel.

 Dokument bez tytułu