VIII Festiwal “Muzyka przeciwko nietolerancji i przemocy”

afryka.org Polecamy VIII Festiwal „Muzyka przeciwko nietolerancji i przemocy”

31 sierpnia Stowarzyszenie „Jeden Świat” z Sopotu organizuje już po raz ósmy festiwal "MUZYKA PRZECIWKO NIETOLERANCJI I PRZEMOCY". Przez te lata stał się on festiwalem bez granic, miejscem, w którym dochodzi do spotkań ludzi o otwartych umysłach, reprezentujących różne nacje, środowiska, których łączy wspólna pasja: miłość do muzyki.

Ideą imprezy jest głoszenie uniwersalnych wartości takich jak miłość, braterstwo
i szacunek dla człowieka. Wydarzenie to jest odbiciem dynamicznej przemiany obrazu świata.

W naszych koncertach biorą udział artyści, którzy oprócz starannie przygotowanego programu muzycznego, dbają również o wizualna prezentację swojej twórczości, nierzadko łącząc muzykę z filmem, czy prezentacjami multimedialnymi.

Tym razem dźwięki koncertów VIII FESTIWALU "MUZYKA PRZECIWKO NIETOLERANCJI I PRZEMOCY" rozbrzmiewać będą na „Kolibie-plaży ” w Sopocie, w dniu 31 sierpnia.Sopocką plażę ożywią nie tylko występy na wolnym powietrzu, ale również pełne kolorów stoiska i wszechobecna, radosna atmosferą karnawału. Festiwal sprawi, że okolica zamienia się w bajkowy świat zapachów, barw, światła, rytmu i głosu.

Dni festiwalowe wypełnione będą licznymi koncertami i widowiskami, ale nie zabraknie w nich czasu na wypoczynek, kontemplację i komunikację. W atmosferze otwartej przestrzeni łatwiej jest nawiązywać kontakty, poznawać rzeczy nowe, do tej pory nam obce. W takim kontekście tolerancja i wzajemny szacunek nie pozostają w sferze życzeń, lecz stają się rzeczywistością.

W ubiegłorocznej imprezie uczestniczyło ponad pięć tysięcy osób. Festiwal spotkał się z ciepłym przyjęciem dziennikarzy i krytyków, którzy uznali go za ogromny sukces artystyczny.

One World

Więcej informacji o festiwalu

 Dokument bez tytułu