TONY ALLEN! Po raz pierwszy w Polsce

afryka.org Polecamy TONY ALLEN! Po raz pierwszy w Polsce

Po niezwykle gorącym przyjęciu prekursora etiopskiego jazzu Mulatu Astke z zespołem The Heliocentrics w Polsce, prezentujemy koncert następnej sensacyjnej gwiazdy z Afryki.

W kolejnej odsłonie wystąpi Tony Allen – legendarny perkusista, kompozytor i songwriter, współzałożyciel i wieloletni współpracownik orkiestry Fela Kuti`ego.

Allen jest powszechnie uznawany za twórcę afrobeatu i afrofunku, oraz wg Damona Albarna (Blur) i Bryana Eno za „jednego z największych żyjących perkusistów świata”. T.Allen jest oficjalnym ambasadorem czołowego producenta zestawów perkusyjnych firmy Pearl. Tony znany jest przede wszystkim jako podpora kultowego Africa `70, czy rewelacji ostatnich lat The Good, The Bad & The Queen. Ponadto to również współpracownik takich postaci jak Flea z Red Hot Chili Peppers, Salif Keita, Susheela Raman, Charlotte Gainsbourg czy Jimi Tenor.

W Polsce po raz pierwszy Allen wystąpi z własną 10-osobową afro-funkowa orkiestrą promując swój najnowszy album „Secret Agent” wydany przez World Circuit – odkrywców m.in. Buena Vista Social Club oraz innych tuzów muzyki World.

Po śmierci Fela Kuti`ego Allen kontynuował i udoskonalał jedyny w swoim rodzaju styl łączący funkowy groove i dub z polirytmiczną etniczną muzykę Joruba, stając się wspólnie Jamesem Brownem, Curtisem Mayfield`em i George`m Clintonem jedną z najbardziej wpływowych postaci czarnej muzyki.

Twórczość Allena to kamienie milowe w ewolucji muzyki z Czarnego Lądu zaś koncerty orkiestry Tony to prawdziwa funkowa petarda!

Po koncercie zapraszamy na niezwykłe afterparty do klubu Powiększenie, dowodzone przez Burn Reynoldsa.

To jeden z najważniejszych perkusistów wszechczasów. Unikalny beat jaki przedstawił światu to jeden najwspanialszych rytmów i melodii jakie świat kiedykolwiek otrzymał” Flea (Red Hot Chili Peppers)

„ Tony gra jak czterech perkusistów naraz, bez Tonego nie byloby Afrobeatu!” Fela Kuti

Kiedy? Gdzie? Za ile?

Warszawa Palladium 20.02.2010
Bilety 95/110 balkon 115/130
Start 21.00 drzwi 20.00
Bilety dostępne :
ticketpro.pl, eventim.pl, ticketonline.pl, ebilet.pl, bileteria.pl, shortcut.pl, asfaltshop.pl
oraz:
waxbox shop, sideone shop, hey joe shop, rubikon shop, księgarnia CSW, klub Powiększenie

 Dokument bez tytułu