Reggae w Michałowie

afryka.org Polecamy Reggae w Michałowie

W sobotę 5 września odbędzie się w Michałowie – powiat polkowicki – VI piknik reggae organizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu i Stowarzyszenie Polska-Afryka. Gwiazdą będzie zespół Zeddess.

Całodniowy festiwal muzyki reggae na świeżym powietrzu to jedyna taka impreza w Polsce. Tegoroczna edycja Pikniku zapowiada się naprawdę gorąco. Gwiazdy imprezy zaprezentują jak zawsze niemal wszystkie gatunki i odcienie muzyki ze słonecznej Jamajki, zdobywającej sobie wielką popularność w Polsce. Trudno sobie wyobrazić lepszy sposób spędzenie jednego z ostatnich letnich weekendów. Twórcą i pomysłodawcą imprezy jest Eric Alira, prezes Stowarzyszenia Polska-Afryka.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej we Wrocławiu oraz w dniu koncertu po 15 zł. W tym roku na pikniku wystąpią znany zespół Zeddess z Belgii i Burkina Faso. Na miłośników nieco innej odmiany reggae czeka występ Marlene Johnson, której solowa kariera zaczęła się od wydania “Runaway” w 2005 roku. Piękny i delikatny głos artystki oraz ogromny osobisty urok sprawiają, ze każdy jej koncert to wspaniałe i urzekające przedstawienie. Na naszym pikniku Marlene wystąpi w towarzystwie polskiego zespołu „Riddimz Team”. 

Jednym z lokalnych zespołów, który zaprezentuje się na michałowskiej scenie, będzie orkiestra „Rivendell”: – Do reggae przyciąga ludzi to samo co potrafi zwabić rzesze fanów do każdego innego rodzaju sztuki – mówi Konrad Rudziński. – Muzyka ma w sobie wątek niewytłumaczalny. Reggae kołysze i wabi ale orkiestra „Rivendell” na pikniku będzie kołysać w inny sposób. W trakcie koncertu nawiążemy do najgłębszych korzeni muzyki. Nasz specjalnie przygotowany akcent reggae będzie jednym z przystanków w podróży, w której kultura Babilonu będzie miała również swoje ważne miejsce.

Podczas całonocnego spotkania z reggae, który startuje o godz. 16.00, usłyszymy także: „Junior Stress”, „Zielony Groszek”, „Tupot Białych Mew” i „Natural Mystic”. Więcej szczegółów na bieżąco na stronie internetowej: www.piknikreggae.com.pl

Adrianna Potocka

 Dokument bez tytułu