Tegoroczny reggaeland w Płocku, to nie tylko koncerty. Niezwykle pozytywna ekipa ze Stowarzyszenia Uhuru Culture organizuje w swoim festiwalowym namiocie specjalne warsztaty. Do Uhuru tent zawita zresztą także muzyka i reggae’owe brzmienia. Polecamy!
Warsztaty Reggaeland 2012 – Uhuru Culture Tent
Piątek 6 lipca 2012
Godz.
16:00 – 18:00
Prowadzący:
Katarzyna Wysocka
One Love Dancesystem to grupa tancerek z różnych miast Polski, które połączyła miłość do Jamajki, jej kultury, muzyki, a przede wszystkim tańca. Swoją wiedzą na ten temat dzielą się tańcząc i ucząc tańczyć. Chcą, by ludzie poznali lepiej tą część jamajskiej kultury i nie kojarzyli tańca Dancehall tylko z shake’ami. Uwielbiają energię, jaką niesie ze sobą jamajska muzyka i jak jednoczy ona ludzi w tańcu.
W czasie warsztatów pokażą chętnym dancehall’owe kroki, te najbardziej popularne, jak i mniej znane… lub zupełnie nowych. Łączyć je będą w proste układy, by utrwalić sobie dane kroki i ich nazwy.
Pokaz, który przygotowały specjalnie na Reggaeland 2012 nosi nazwę “Projekt G.”! Ukazuje jak można dancehall’owe kroki wykorzystać również do muzyki reggae, a w tym przypadku inspiracją była dla nich muzyka naszego gościa – Gentlemana.
Sobota 07 lipca 2012
Godz:
16:00- 18:00
Prowadzący:
Paweł Średziński, Mamadou Diouf
Opis:
Warsztaty „Wszyscy pochodzimy z Afryki”
Czy Afryka jest krajem? Czy w Afryce mieszkają plemiona? Jak Sienkiewicz stworzył postać Kalego? A może jednak Afryka ma historię? Na te i wiele innych pytań, znajdziesz odpowiedź uczestnicząc warsztatach poświęconych Afryce, prowadzonych przez działaczy Fundacji „Afryka Inaczej”, Mamadou Dioufa i Pawła Średzińskiego.
1. Czy na pewno dzika Afryka?
Spotkanie poświęcone wizerunkowi Afryki. Odpowiemy na pytanie, jak powstawały stereotypy na temat Afryki i jej mieszkańców, i jaki to miało wpływ na literaturę, media i opinię publiczną w Polsce. Podyskutujemy o naszych wyobrażeniach o Afryce i skonfrontujemy je z afrykańską rzeczywistością.
2. Tradycja, kultura i muzyka
Jeżeli chcemy poznać kulturę i tradycję Afryki, musimy poznać afrykańską rodzinę. To właśnie rodzina, wspólne pochodzenie determinują tożsamość Afrykanów. Dowiemy się też, dlaczego w Afryce nie ma plemion, a animizm nie jest religią pogańską
3. Wszyscy pochodzimy z Afryki
Według obecnego stanu wiedzy naukowej na temat pochodzenia człowieka, wiemy, że ludzie pochodzą z Afryki. To stamtąd wywędrował dalej gatunek Homo sapiens. Wędrówka jest wpisana w ludzką naturę. O naszym wspólnym pochodzeniu i wędrówce Afrykanów, przez ostatnie pół tysiąclecia przez ziemie polskie.
Uczestnicy warsztatów otrzymają nieodpłatnie publikacje poświęcone Afryce, wydane przez Fundację „Afryka Inaczej”.
Więcej o Fundacji „Afryka Inaczej” na www.afryka.org!
Warsztaty będą połączone z projekcją filmów poświęconych Afryce.
Zapraszamy do Płocka!