Kto zagra na Dniu Afryki?

afryka.org Polecamy Kto zagra na Dniu Afryki?

W niedzielę, na Małym Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, przy Krakowskim Przedmieściu, zagrają afrykańscy artyści. Wystąpią w specjalnym koncercie w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Afryki. Zobacz kto pojawi się na scenie. Początek koncertu o g. 19.

D3Boyz
To obiecujące afrykańskie trio grające reggae i dancehall. Billy, Junior i Anthony pochodzą z Sierra Leone, Nigerii i Kongo Brazzaville. Nawijanie lub toasting i improwizacja to ich ulubione formy wokalne przypominające afrykańskich griotów- mistrzów słowa.

Aka Chukwu
Aka-Chukwu to przedsięwzięcie stworzone przez Nigeryjczyka Johna Enemuo, skupiające czarnoskórych muzyków i tancerzy mieszkających w Polsce. Powstało z pasji grania, chęci dzielenia się „swoim najlepszym” oraz potrzeby mówienia własnym językiem nie znającym granic, jakim jest muzyka. Aka-Chukwu działa od 2007 roku, w tym czasie objechali z koncertami, pokazami i warsztatami pół Polski.

Ricky Lion artysta z Republiki D. Konga
Jak sam mówi, koncerty to jego żywioł. Wchodzi na scenę i… jest! Dar, który posiada jest jak magnes potrafiący rozbawić nawet największych sceptyków. Gościnnie wystąpi z senegalskim zespołem Djolof Man. Będzie to ciekawe połączenie wrażliwości środkowej i zachodniej części Afryki.

Djolof Man
Trio powstało w Warszawie latem 2006 roku. Muzycy są prawdziwymi nomadami. Ich życie to Dakar, Paryż, Marsylia…Warszawa. Zespół mówi o swoich korzeniach, nazwa Djolof nawiązuje właśnie do historycznej dzielnicy Senegalu, kraju ich pochodzenia. Twórczość zespołu, można określić jako world music. Muzyka jest dla nich dialogiem kultur, sztuką eksperymentu, połączeniem różnych gatunków; dlatego tradycje etniczne senegalskie mocno flirtują z reggae i bluesem.

Konoba
Polsko-francuski zespół grający muzykę tradycyjną z Afryki Zachodniej. Jego członkowie uczyli się u najlepszych nauczycieli. Maxime Piazza, lider formacji Konoba, który po latach przemieszczania się między Francją a Mali i Gwineą osiadł w Polsce, gry na djembe uczył się u źródła, pracując z mistrzami z grup takich jak Ballet National du Mali, Ballet District de Bamako, Ballet Gbassikolo, Ballet Surakhata, Petit Sorcieres.

Na zakończenie koncertu razem zagrają wszyscy wykonawcy. Atmosferę dodatkowo rozkręci DJ Steve z Tanzanii.

Zobacz rozkład jazdy afrykańskiego autobusu.

Strona projektu “Jestem z Afryki, jestem z Warszawy”.

Zadania zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

 Dokument bez tytułu