Krakowski Festiwal Afrykański

afryka.org Polecamy Krakowski Festiwal Afrykański

Inicjatywa Festiwalu Afrykańskiego została zapoczątkowana 5 lat temu przez Afrykańskie Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego (AKON UJ). Dzisiaj jest niezależnym projektem działającym w Krakowie.

Festiwal Afrykański każdego roku przybliża piękno i różnorodność kontynentu afrykańskiego. To artystyczne i kulturalno-edukacyjne wydarzenie, które z biegiem lat przyciąga coraz większą liczbę współorganizatorów oraz miłośników Afryki. Ubiegłoroczne przedsięwzięcie doczekało się współpracy z Festiwalem Filmów Afrykańskich – AfryKamerą oraz z Ministerstwem Turystyki Zimbabwe, a w gronie współorganizatorów tegorocznej edycji znajdują się: Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ, Zimbabwe Tourism Authority, firma Karibu Polska, Stowarzyszenie Polska Sahara, Stowarzyszenie Archipelagi Kultury.

Festiwal rozpoczyna się 24 maja – dzień przed obchodami Światowego Dnia Afryki. Celem VI edycji Festiwalu jest prezentacja prawdziwej Afryki – pragniemy mówić nie o Czarnym Lądzie, lecz o kontynencie pełnym kolorów i różnorodności. Chcemy pokazać całej Polsce, że Afryka wciąż stawia przed nami wiele ciekawych wyzwań, które warto odkrywać na nowo, gdyż – jak mówiono już w starożytności – „W Afryce dzieje się zawsze coś nowego”.

Nie każdy ma możliwość zobaczyć Afrykę. My na tydzień sprowadzimy ją do Krakowa. Filmy, spotkania, różnorodne warsztaty pomogą nam zrozumieć jej współczesny wymiar. W ramach konferencji naukowej spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie czy Afryka to kontynent zmarnowanych szans czy nieograniczonych możliwości? Dla smakoszy będzie niepowtarzalna okazja spróbować egzotycznych potraw. Pokażemy tajniki przygotowania afrykańskiego przysmaków, choć w tym roku nie będzie to jeszcze krokodyl. Gorące i energiczne rytmy na warsztatach bębniarskich obudzą duchy przodków i nadadzą wydarzeniu dodatkową atmosferę. Kto woli współczesne rytmy zapraszamy na klubową imprezę Afrodisiac. Nie zabraknie również sensacji i dokumentu, gdyż podczas Festiwalu pokażemy najlepsze tegoroczne filmy afrykańskie dzięki uprzejmości AfryKamery 2012.

Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy:

AKON UJ

Fundacja ‘Fusion Art’

 Dokument bez tytułu