Konoba gra!

afryka.org Polecamy Konoba gra!

Zespół Konoba, który gra muzykę Afryki Zachodniej, zaprasza na swoje koncerty, które odbędą się w Warszawie, Łodzi i Malborku.

Konoba to międzynarodowa grupa skupiająca muzyków od wielu lat zajmujących się muzyką Afryki Zachodniej (Mali, Gwinea, Senegal, Burkina Faso), ale znanych też z innych projektów polskiej sceny muzycznej. Zespół współtworzą muzycy: Maxime Piazza, Ania Patynek, Michał Stasiak i Przemek Kalinka oraz Wiola Wojciechowska, tancerka i choreograf grupy współpracującej z zespołem.

Konoba to przede wszystkim energetyczna muzyka perkusyjna wykonywana na afrykańskich bębnach djembe i dundun oraz niezwykle dynamiczny taniec afro. Repertuar zespołu jest jednak bogatszy – w programie pojawiają się inne instrumenty afrykańskie takie jak kamelen’ngoni (rodzaj harfy), balafon, karignan, n’tama, djabara. Nie brakuje również inspirowanego Afryką śpiewu.

Konoba jest projektem, który ma przybliżyć bogactwo i różnorodność muzyki i tańca afrykańskiego. „Wiedzę na temat tej kultury czerpaliśmy z najlepszych źródeł, pracując z mistrzami perkusji i tańca z Mali, Gwinei i Senegalu” – mówi Przemek Kalinka, członek Konoba. – „ Z drugiej strony, każdy z nas wnosi swoje specyficzne umiejętności i doświadczenia z innych zespołów, w których gra – od muzyki pop po flamenco czy sambę. Mieszkamy i tworzymy w Europie, tak więc w naturalny sposób dodajemy do afrykańskiej tradycji nasze własne emocje i korzenie.”

Konoba zapasza na swoje występy, w których gościnnie weźmie udział Guillaume Wizzutti z Francji (balafon, djembe).

27 czerwca w Warszawie w klubie Time Cafe, ul. Smolna 40, start o 21:00, wstęp wolny

28 czerwca w Łodzi, na imprezie z okazji piątych urodzin szkoły City Bum Bum: klub Dekompresja, ul. Limanowskiego 200, start o 20:00, bilety 12/15 zł.

3 lipca w Malborku w ramach Etnofestiwalu. W dniu koncertuWiola Wojciechowska poprowadzi warsztat tańca afrykańskiego, natomiast następnego dnia odbędzie się warsztat gry na djembe, który będzie prowadzić Maxime Piazza.

Konoba

 Dokument bez tytułu