Jak będziemy świętować 6. Dzień Afryki?

afryka.org Polecamy Jak będziemy świętować 6. Dzień Afryki?

W tym roku niezmiennie organizujemy świętowanie Dnia Afryki. Zaczniemy 24 maja, w Harendzie, nocną imprezą, którą poprowadzą afrykańscy didżeje – trio DJ Sam & Mamadou & Steve. Z kolei 25 maja, też w tym samym miejscu, zobaczymy występy polskich i afrykańskich artystów. Wśród nich znajdą się też uczestnicy warsztatów gry na djembe, które właśnie się rozpoczęły.

W ten sposób, już po raz szósty, nasza Fundacja angażuje się w świętowanie Dnia Jedności Afrykańskiej. Tym razem zmieniliśmy formułę obchodów. Zaczynamy w przeddzień, 24 maja, imprezą w afrykańskich rytmach, którą poprowadzą wieczorem, w „Harendzie” didżeje z Mali (DJ Sam), Senegalu (DJ Mamadou) i Tanzanii (DJ Steve), którzy od kilku lat grają z okazji Dnia Afryki, w tym warszawskim klubie.

Natomiast w niedzielę, 25 maja, zapraszamy na występy na żywo afrykańskich i polskich artystów. Wystąpią muzycy i tancerze, a także uczestnicy warsztatów, zorganizowanych w ramach projektu, dofinansowanego przez m. st. Warszawa. Zaczynamy o godzinie 17, na dziedzińcu Harendy.

Wystąpią: zespół C’est Ca (w składzie Wiola Wojciechowska z tancerkami i muzycy Strefy Rytmu), Mamadou, Mohamed & goście, Dzigeenu gang i AfroSkład (projekt taneczny w oparciu o tradycyjne rytmy Afryki Zachodniej współtworzony przez roztańczoną w afro czwórkę z akompaniamentem bębnów AfroSkładu) oraz Afro Dance z Andy Camara z Gwinei.

Wstęp na koncert w dniu 25 maja, bezpłatny.

 Dokument bez tytułu