Double Club

afryka.org Polecamy Double Club

Pomimo kryzysu, który wieszczą wszystkie media, wciąż wielu z nas mieszka na Wyspach. A w UK nadal dzieje się dużo. Jednym z miejsc, które niedawno otworzyło swoje drzwi w Londynie jest Double Club, klub, który łączy kulturę tzw. Zachodu z jej kongijską odmianą.

Double Club został zaprojektowany przez Carstena Höllera. Przez następne sześć miesięcy będzie otwarty dla publiczności. W jego ścianach każdy będzie mógł doświadczyć dwóch rodzajów gościnności – zachodniej i kongijskiej – w tym samym czasie i w tym samym miejscu.

Klub ma sprawić, że jego goście poczują się tak, jakby byli w Kinszasie. Afrykański klimat i atmosfera Europy z lat 20-tych.

W ramach klubu funkcjonuje dyskoteka i restauracja. W tej pierwszej można usłyszeć muzykę z zachodnich i kongijskich list przebojów, przy czym piątki są zarezerwowane dla kongisjkich wykonawców i didżejów, a dochód z tych piątków będzie przeznaczany na potrzeby organizacji broniącej praw kobiet w Demokratycznej Republice Konga (DRK).

W restauracji każdy będzie mógł spróbować kongijskiego jedzenia. Nad jego przygotowaniem czuwa dwóch kucharzy z Konga: Madame Pepé Kasongo i Nkoso Mbo. Jest afrykańskie piwo – wśród nich Primus – i drinki popularne w Europie. Wszystko po, to aby połączyć dwie tradycje, w ramach klubowego eksperymentu.

ostro

Więcej na www.thedoubleclub.co.uk

 Dokument bez tytułu