Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

26-03-2017 | Film | afroameryka, afroamerykanie, ameryka, film, nasa, polska, ukrytedziałania, usa

O mniej znanej stronie NASA

Na ekranach polskich kin pojawił się film "Ukryte działania". Chociaż w walce o statuetkę Oscara został zdystansowany przez inny obraz poświęcony afroamerykańskiej obecności w Ameryce, warto go obejrzeć. Tym bardziej, że opowiada o mało znanym wątku z dziejów NASA.

© Kard z filmu. 

Wyróżniona 3 nominacjami do Oscarów – w tym za najlepszy film roku – niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos  pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.

Reżyseria: Ted Melfi (”Mów mi Vincent”). W rolach głównych: nominowana do Oscara Taraji P. Henson (”Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), nagrodzona Oscarem Octavia Spencer (”Służące”), Janelle Monáe (”Moonlight”), Kirsten Dunst (”Spider-Man”), Jim Parsons (serial TV ”Teoria wielkiego podrywu”), nominowany do Oscara Mahershala Ali (”Moonlight”) i nagrodzony Oscarem Kevin Costner (”Tańczący z wilkami”).

blog comments powered by Disqus