Zamieszanie z Pucharem Narodów

afryka.org Wiadomości Sport Zamieszanie z Pucharem Narodów

A jednak! Maroko nie ugięło się presji Afrykańskie Konfederacji Piłkarskiej i nie zorganizuje u siebie w styczniu i lutym jubileuszowego XXX Pucharu Narodów. Powodem jest oczywiście obawa przed wirusem Ebola, który w trzech krajach Afryki Zachodniej, Liberia, Sierra Leone i Gwinea, zabił już prawie 5 tys. ludzi.

Na dzisiejszym zebraniu w Kairze władze CAF zdecydowały, że turniej, mimo wszystkich obaw i apeli o jego przełożenie na późniejszy termin, odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie, a więc 17 stycznia – 8 lutego 2015. Już wiadomo, że w finałowym turnieju nie zagra Maroko, wykluczone jako niedoszły gospodarz. Poza tym same znaki zapytania. W przyszłą środę kończą się eliminacje do PNA. Tymczasem może się okazać, że w finałach znajdzie się ktoś, kto ma zorganizować turniej. W tej sytuacji nie wiadomo czy w finałach zagra 15 czy 16 zespołów.

Już jutro ma być wiadome, gdzie taki turniej mógłby się w ogóle odbyć. Mówi się przede wszystkim o Angoli, ale też o Gabonie, Gwinei Równikowej, Tunezji, Algierii czy Nigerii, gdzie jest dobra futbolowa infrastruktura.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu