afryka.org Wiadomości Afryka Zagrali na remis

To było do przewidzenia. W grupie D nic się dzisiaj nie mogło wydarzyć i do dalszej fazy rozgrywek awansowało Mali i Zambia, która awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Narodów Afryki zapewniła sobie już wcześniej, wygrywając z Zimbabwe i Ugandą. „Miedzianym Pociskom” do zdobycia 7 punktów wystarczyły ledwie dwa gole, zdobyte zresztą przez weteranów afrykańskich boisk: Isaaca Chansę i Christophera Katongo.

W tej sytuacji w meczach 1/4, które odbędą się w sobotę i niedzielę, Tunezja zagra z Malijczykami, a Zambia z Gwineą. Pozostałe dwie pary tworzą: Rwanda – DR Konga i Kamerun – WKS. Faworyci? Konia z rzędem temu, kto trafnie wytypuje zwycięzców. Jeśli ja miałbym wskazać kandydatów do wygrania, to byłaby to jedenastka DR Konga i Tunezji, ale wcale tak nie musi być.

Rozmawiałem dziś z trenerem Henrykiem Kasperczakiem, który czuje się już lepiej i który bacznie obserwuje to, co dzieje się w Rwandzie. – Poziom piłki wszędzie tak się wyrównał, że wszystko jest możliwe – mówi nasz doświadczony szkoleniowiec.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu