Zagraj na djembe!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Zagraj na djembe!

Fundacja „Afryka Inaczej” zaprasza na warsztaty gry na djembe w warszawskiej Kinotece w dniach 8-10 maja. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Już dziś ruszają zapisy.

Prowadzenie: Maxime Piazza, Przemek Kalinka z zespołu Konoba (www.konoba.pl)

Gdzie: Kinoteka, Warszawa, 8 maja 12:00-14:00, 9 maja 12:00-14:00, 10 maja 16:00-18:00.

Djembe to tradycyjny bęben Malinke – jednej z grup etnicznych Gwinei – który w ostatnich dziesięcioleciach stał się niezwykle popularny w całej Afryce Zachodniej i znalazł licznych gorących zwolenników na wszystkich kontynentach. W tym roku uczestnicy festiwalu Planete Doc Review, dzięki współpracy z Fundacją „Afryka Inaczej”, będą mieli szansę sami przekonać się, co sprawia, że tak wielu ludzi na całym świecie odnajduje rytm swojej duszy w afrykańskiej tradycji. Tajniki prawidłowego wydobywania dźwięku i popularne zachodnioafrykańskie rytmy przybliżą:

Maxime Piazza – lider formacji Konoba, który po latach przemieszczania się między Francją a Mali i Gwineą osiadł w Polsce. Gry na djembe uczył się u źródła, pracując z mistrzami z grup takich jak Ballet National du Mali, Ballet District de Bamako, Ballet Gbassikolo, Ballet Surakhata, Petit Sorcieres. Oprócz djembe znakomicie gra na balafonie i dundunach, prowadzi warsztaty gry na bębnach i lekcje indywidualne.

Przemek Kalinka – członek formacji Konoba, gra na afrykańskich bębnach djembe i dundun oraz kongach, perkusjonaliach i afrokubańskich bata. Od 2002 występuje w zespołach wykonujących muzykę perkusyjną Zachodniej Afryki, prowadzi warsztaty gry na bębnach.

Uwaga, liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona! Obowiązują wcześniejsze zapisy na adres mailowy fundacja@afryka.org. Uczestnikom zapewniamy oryginalne afrykańskie instrumenty (można oczywiście przyjść z własnym djembe). Można zapisać się na jeden, dwa lub trzy terminy – każdego dnia zajmiemy się innym tradycyjnym rytmem z Gwinei lub Mali.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Jestem z Afryki, jestem z Warszawy”, dofinansowanego przez Urząd m. st. Warszawy.

Serdecznie zapraszamy!

 Dokument bez tytułu