Z suazyjskiej prasy: Samosąd na biskupie

afryka.org Wiadomości Z suazyjskiej prasy: Samosąd na biskupie

“Times of Swaziland” dzieli się ze swoimi czytelnikami kolejną sensacyjną historią. Tym razem przedstawia 74-letniego biskupa Kościoła metodystycznego, na którym samosądu dokonał tłum. Za co?

Madodaayalima Mdluli został oskarżony o gwałt na dwóch dziewczynkach. Biskup miał zgwałcić dwie sześciolatki. Osoby, które zaatakowały biskupa, uczyniły to w rewanżu za jego czyn. Jednak jak tłumaczą decyzję o swojej wizycie w domu biskupa podjęły zaraz po tym, kiedy dowiedziały się, że pomimo oskarżenia o gwałt nie został on zatrzymany przez policję.

Do najścia biskupa doszło wieczorem. Uczestniczyło w nim 10 osób uzbrojonych w kije i noże. Biskup próbował się bronić i zaprzeczył, że jest winny gwałtu, ale innego zdania byli napastnicy. Pobili go i zranili, a sam duchowny musi być teraz poddany leczeniu szpitalnemu.

Samosąd skrytykowała już policja. Rzecznika suazyjskich policjantów zaapelował o zachowanie spokoju w takich przypadkach i powstrzymanie się od wymierzania sprawiedliwości, bo to powinno należeć do wymiaru sprawiedliwości.

Dochodzenie w sprawie oskarżenia biskupa o gwałt trwa.

lumi

 Dokument bez tytułu