Z powodu Eboli nie będzie Pucharu Narodów?!

afryka.org Wiadomości Sport Z powodu Eboli nie będzie Pucharu Narodów?!

Na swojej facebookowej stronie www.facebook.com/PNA2015Maroko?fref=ts Marcin Młudzik wrzucił tekst z portalu almarssadpro.com/index.php/ar/en/lions-d-atlass/5472-2015can.

Wynika z niego, że minister sportu rządu Maroka zwrócił się do CAF z prośbą o przełożenie zaplanowanego na styczeń i luty XXX Pucharu Narodów. Przypomnę, że impreza ma się odbyć na czerech stadionach. W Maroku obawiają się jednak, jak w wielu innych nie tylko afrykańskich państwach, śmiertelnego wirusa Ebola. Obawy o zdrowie piłkarzy wyrażają też kluby. Z tego powodu w dzisiejszym meczu Gwinea – Ghana. który notabene zostanie rozegrany w Casablance, nie zagra Alhassane Bangoura. Piłkarz hiszpańskiego Rayo Vallecano nie pojechał na mecz, bo obawy przed zarażeniem zgłaszali jego klubowi koledzy.

Przypomnę, że Gwinea, to oprócz Sierra Leone i Liberii miejsce, gdzie jest epicentrum zarażeń śmiertelnym wirusem, który kosztował już śmierć ponad 4 tysięcy osób. Wszystko to dzieje się w cieniu eliminacyjnych gier… Decyzja co do terminu PNA ma zapaść na posiedzeniu CAF 2 listopada.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu