Z Polski do Indii

afryka.org Wiadomości Polska Z Polski do Indii

Informacja transferowa. Martins Ekwueme nie będzie już dalej biegać po naszych boiskach. Były młodzieżowy reprezentant Nigerii zdecydował się na dość odważny krok i przenosi się na Półwysep Indyjski.

Kilka dni temu podpisał kontrakt ze Sportingiem Clube de Goa. To zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej w Indiach I-League. Martins nie będzie tam jedynym obcokrajowcem. W kadrze klubu z Goa jest też Hiszpan Gonzalo Hinojal, Australijczyk Boima Karpeh oraz rodak młodszego z braci Ekwueme – Ogba Kalu Nnanna.

Martins na pewno nie będzie narzekał na warunki w swoim nowym klubie. Goa to bowiem najbogatszy stan Indii, więc piłkarze mają tam przyzwoite zarobki. Sporting, klub wzorowany jest na ekipie ze stolicy Portugalii, swoje mecze rozgrywa na 27 tys. Fatorda Stadium.

Jeszcze parę zdań o Martinsie Ekwueme. Na polskich boiskach występował od 2000 roku. Na swoim koncie ma mistrzostwo Polski wywalczone z Wisłą Kraków (dwukrotnie) oraz Puchar Polski z Legią Warszawa. W sumie w ekstraklasie rozegrał jednak tylko 80 spotkań. Daje mu to 10. miejsce wśród wszystkich piłkarzy z Afryki, którzy grali w naszej ekstraklasie. Jesienią występował w pierwszoligowej Flocie Świnoujście. Zimą mówiło się, że może trafić do GKS Tychy czy Energetyka ROW Rybnik. Ostatecznie zagra jednak w Indiach.

Ciekawe, że Martins Ekwueme nie jest pierwszym zawodnikiem z Afryki, który ostatnio ląduje z Polski ląduje w Azji. Grał tam też niedawno inny nigeryjski futbolista Daniel Onyekachi.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu