Z Katowic do Bundesligi

afryka.org Wiadomości Sport Z Katowic do Bundesligi

Jedna z najlepszych zawodniczek poprzedniego sezonu w kobiecej Ekstralidze Jeannette Grace Ngock Yango trenuje z zespołem niemieckiej Bundesligi Turbine Poczdam.

Piłkarka z Kamerunu trafiła do 1.FC Katowice zimą. Z miejsca stała się pierwszoplanową zawodniczką nie tylko śląskiej drużyny, ale całej ligi. Latem z reprezentacją swojego kraju pojechała na igrzyska olimpijskie do Londynu. Na Olimpiadzie zagrała we wszystkich trzech grupowych meczach Kamerunek przeciwko Brazylii, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Choć mocno się starała, to zespół z Afryki nie dał sobie rady w konfrontacji z silniejszymi przeciwniczkami.

Ngock o przyszłość nie musi się jednak obawiać. Po przyjeździe z Londynu wyjechała do Niemiec. Przebywa tam na sprawdzianach w zespole pięciokrotnego mistrza Niemiec 1.FFC Turbine Poczdam.

– Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych dniach, bo okienko transferowe, tak jak w męskiej piłce, zamyka się z końcem sierpnia. Jeannette ma z nami podpisany dwuletni kontrakt. Będziemy chcieli ją wypożyczyć – informuje Adam Celder, prezes 1.FC Katowice.
Jeśli nic nie wyjdzie z transferu do klubu z Berlina, to Ngock może wylądować w zespole mistrzyń Polski RTP Unia Racibórz. „Unitki” właśnie co awansowały do głównej fazy kobiecej Champions League, gdzie zagrają 32 najlepsze europejskie zespoły. Unia już wcześniej interesowała się sprowadzeniem Ngock.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu