afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Wybory Miss Landmine

To chyba najbardziej niezwykłe wybory Miss na świecie. Różni je też cel, dla którego się odbywają. I sposób głosowania. Bo najpiękniejszą kobietę możesz wybrać głosując w internecie. Wybory Miss Miny Przeciwpiechotnej.

Pierwszym krajem, w którym się odbędą jest Angola. Już teraz wchodząc na stronę miss-landmine.org można oddać swój głos na najpiękniejszą kandydatkę. Głosować można do 3 kwietnia 2008 roku. Wyniki wyborów zostaną ogłoszone dzień później, z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Minom.

Następne edycje mają objąć więcej krajów, bo problem min, które pozostały po wojnie dotyczy wielu państw na świecie. Mówi się o 100 milionach min pozostawionych na polu walki. Na te pola wracają ludzie, co ma często bardzo tragiczne skutki. Niestety wciąż mówi się o tym problemie za mało. Stąd projekt Miss Landmine, realizowany wspólnie z mieszkańcami Angoli – żyje w niej 80 tysięcy osób, które są ofiarami min.

Według pomysłodawców konkursu, ma on zmienić podejście do ofiar min i uświadomić istnienie problemu pól minowych, zagrażających zdrowiu i życiu milionów ludzi. Może w ten sposób opinia publiczna na świecie zmusi swoje rządy do wprowadzenia całkowitego zakazu stosowania bądź produkcji i sprzedaży tej broni.

Poniżej zdjęcia wszystkich kandydatek.

Zachęcamy do głosowania!

Miss Benguela, Ana Diogo

© miss-landmine.org. Miss Benguela, Ana Diogo

 

© miss-landmine.org. Miss Bié, Domingas Antonio Barroso 

 

© miss-landmine.org. Miss Cuando Cubango, Generosa Cassinda 

 

© miss-landmine.org. Miss Cuanza Sul, Maria Restino Manuel 

 

© miss-landmine.org. Miss Cunene, Severina Cuhiela 

 

© miss-landmine.org. Miss Huambo, Mariana Lucas 

 

© miss-landmine.org. Miss Huila, Paulina Vadi 

 

© miss-landmine.org. Miss Malanje, Filomena Domingos Da Costa 

 

© miss-landmine.org. Miss Moxico, Maria da Fatima Conceição 

 

© miss-landmine.org. Miss Uíge, Anita Pedro 

(kofi) 

 Dokument bez tytułu