Wszyscy Afrykanie są biedni?

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Wszyscy Afrykanie są biedni?

Wszyscy Afrykanie są biedni? Jak dowiodły badania opinii publicznej, przeprowadzone przez nasza Fundację, większość respondentów kojarzyła Afrykę właśnie z ubóstwem.

Oczywiście nie możemy powiedzieć, że w Afryce nie ma „biedy”. Dotyka ona część afrykańskich społeczeństw. Jednak nie jest tak, że Afrykanin z definicji jest ubogi.

Nie wszystkie kraje Afryki są biedne. Jeżeli przyjrzymy się państwom tego kontynentu, to odnajdziemy na jego mapie takie kraje jak Botswana. Dowiemy się też, że Afryka rozwija się gospodarczo, a co za tym idzie są też bogacący się na tym rozwoju Afrykanie.

Stereotyp wyłącznie biednej Afryki przetrwał do dziś, bo media, a także spora część organizacji pomocowych utrwalała szarpiący serce obraz biednego kontynentu. W końcu łatwiej jest pozyskiwać fundusze na biednych Afrykanów.

Dlatego tak ważne jest, aby troszczyć się o wizerunek Afryki, jaki kreują media i ngosy. Afryka nie jest tylko extreme. Nie jest tylko ludobójstwem, wojną i biedą. Są kraje afrykańskie, które inwestują w Europie.

O tym mówimy Polakom. Uważamy, że poznawanie Afryki inaczej jest najważniejsze. O Afryce biednej, Afryce wojen i bez wody mówi większość tzw. organizacji pomocowych. Kup piłkę nożną, przekaż książkę, opłać szczepionkę… To nie dzięki takiej pomocy, ale rozwojowi gospodarczemu Afrykę czeka przyszłość.

Wierzymy, że Afryka ma przyszłość, w której będzie miała należne jej miejsce.

Możesz nam pomóc mówić o Afryce bez uprzedzeń, udostępniając link do tego artykułu, lub obrazek, który znajdziesz na naszej fundacyjnej stronie w serwisie Facebook.

Możesz też przekazać nam swój 1% podatku. Wykorzystamy go na popularyzację Afryki w Polsce bez stereotypów. Nasz KRS 0000 313 745.

Obejrzyj nasz spot 1% z udziałem Stanisława Soyki i Ifi Ude.

 Dokument bez tytułu