Więcej Afryki w mistrzostwach świata

afryka.org Wiadomości Sport Więcej Afryki w mistrzostwach świata

Szef FIFA Sepp Blatter chce by w przyszłości w mistrzostwach świata grało więcej reprezentacji z Afryki i Azji. Afryka jest obecnie reprezentowana przez pięć zespołów. Blatter chce, żeby w przyszłości to się zmieniło.

– Afryka nie jest odpowiednio reprezentowana w futbolowych mistrzostwach. Kontynent z największą liczbą, bo 54 federacji, ma tylko pięć miejsc. To się powinno zmienić. Przez takie niedowartościowanie siły afrykańskiego futbolu, który coraz więcej znaczy, żadna z drużyn nie wygra w przyszłości międzynarodowego turnieju – uważa Blatter.

77-letni Szwajcar wie co i kiedy mówi. Szefem Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej został w 1998 roku w dużej mierze dzięki głosom z Afryki. Afryce obiecywał za to szybkie zorganizowanie mundialu, który miał się odbyć tam w 2006. W wyniku zakulisowych działań Afryka mistrzostwa zorganizowała dopiero cztery lata później. Teraz optując za większą reprezentatywnością afrykańskich drużyny w MŚ Blatter może liczyć na kolejne głosy w walce o przedłużenie swojego mandatu szefa FIFA.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu