Walka o fazę grupową

afryka.org Wiadomości Sport Walka o fazę grupową

W weekend decydujące mecze o tym, kto zagra w fazie grupowej tegorocznej African Champions League. Pewne awansu może być tylko Esperance Tunis. Jedenastka z Tunezji w pierwszym meczu rozgromiła ASC Les Jaraafs różnicą pięciu bramek i trudno przypuszczać, żeby teraz roztrwoniła taką zaliczkę.

W pozostałych meczach emocji z pewnością nie zabraknie. Obrońca tytuły sprzed roku i dwóch lat, TP Mazembe z DR Konga, musi odrobić jednobramkową stratę z Casablanki. Z kolei inny z faworytów Al Ahly też będzie musiało postarać się w starciu u siebie z Zesco United.

Tylko jedno spotkanie zdecyduje o wyników rywalizacji pomiędzy Enyimba Aba – Ittihad i Raja Club Athletic – Asec Mimosas. Wszystko z powodu sytuacji politycznej w Libii oraz Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Z kolei Cotton Sport i E.S. De Setif dopiero w sobotę rozpoczynają rywalizację w dwumeczu. To dlatego, że trójka piłkarzy klubowej jedenastki z Kamerunu, z uznanym za najlepszego piłkarza turnieju – Edgar Nicaise Constant Salli, brała udział w dopiero co zakończonych Młodzieżowych Mistrzostwach Afryki.

Kalendarz spotkań 1/8 afrykańskiej Ligi Mistrzów:

Sobota:

Moloudia Club d’Alger (Algieria) – Grupo Desportivo Interclube (Angola). Pierwszy mecz 1:1
ASC Les Jaraafs (Senegal) – Esperance Tunis (Tunezja). Pierwszy mecz 0:5

Club Africain (Tunezja) – El Hilal (Sudan). Pierwszy mecz 0:1

Raja Club Athlétic (Maroko) – Asec Mimosas (Wybrzeże Kości Słoniowej). Z powodu sytuacji w WKS odbędzie się tylko jeden mecz.

Coton Sport de Garoua (Kamerun) – E.S. De Setif (Algieria) – pierwszy mecz. Rewanż 13 maja

Niedziela:

TP Mazembe (DR Konga) – Widad de Casablanca (Maroko). Pierwszy mecz 0:1
Al Ahly (Egipt) – Zesco United (Zambia). Pierwszy mecz 0:0

Enyimba FC (Nigeria) – Ittihad (Libia). Z powodu wojny w Libii odbędzie się tylko jeden mecz,

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu