Trudna grupa Czarnych Gwiazd

afryka.org Wiadomości Sport Trudna grupa Czarnych Gwiazd

W Malabo rozlosowano cztery grupy 28. Pucharu Narodów Afryki. Trudno jednoznacznie stwierdzić, które zespoły trafił najgorzej, bo na pierwszy rzut oka wszystkie grupy są wyrównane. Na pewno łatwo nie będzie jednemu z głównych faworytów jedenastce Ghany. “Czarne Gwiazdy” w ostatniej grupie D zagrają z niewygodnymi przeciwnikami, jakimi są ekipy Mali i Gwinei. Do tego dochodzi debiutant w imprezie czyli “Zebry” z Botswany. I właśnie z tym rywalem w pierwszym meczu przyjdzie się zmierzyć ćwierćfinaliście ostatniego mundialu.

Inny z wielkich faworytów imprezy czyli zespół Wybrzeża Kości Słoniowej zagra w grupie B z Sudanem, Burkina Faso i Angolą. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to przeciwko “Słonią” szansę gry będzie miała dwójka piłkarzy z polskiej T-Mobile Ekstraklasy. Chodzi o Abdou Razacka Traore z Lechii Gdańsk i rewelacyjnie spisującego się ostatnio w Górniku Zabrze Prejuce Nakoulmę. Mecz WKS z “Ogierami” z Burkina Faso zaplanowano w drugiej kolejce meczów grupy B na 26 stycznia. Odbędzie się w stolicy Gwinei Równikowej w Malabo.

Pierwszy mecz mistrzostw odbędzie się pięć dni wcześniej. Gwinea Równikowa zagra w nim z Libią. Gospodarzom turnieju  przyjdzie jeszcze rywalizować z  Senegalem i Zambią. O awans do kolejnej fazy będzie naprawdę trudno. Inny ze współorganizatorów imprezy czyli Gabon zagra z dwójką reprezentantów z Afryki Północnej: Tunezją i Maroko oraz z rewelacją eliminacji Nigrem.

Wiadomo już kto z kim gra i gdzie. Teraz pozostaje już odliczanie dni do pierwszego meczu Gwinea Równikowa – Libia 21 stycznia!

28 Puchar Narodów Afryki

Grupa A (Mecze będą rozgrywane w Bata): Gwinea Równikowa, Libia, Senegal, Zambia

Grupa B (Malabo): Wybrzeże Kości Słoniowej, Sudan, Burkina Faso, Angola

Grupa C (Libreville): Gabon, Niger, Tunezja, Maroko

Grupa D (Franceville): Ghana, Botswana, Mali, Gwinea

Turniej trwa od 21 stycznia do 12 lutego 2012 roku

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu