Tort za bramkę

afryka.org Wiadomości Sport Tort za bramkę

Udana sobota w wykonaniu zawodników z Czarnego Lądu. Do siatki trafiało kilku piłkarzy z Afryki. W ekstraklasie nie zawodzi Abdou Razack Traore. W meczu z jeszcze do niedawna liderem – Jagiellonią Białystok, poprowadził Lechię do zwycięstwa. Kierował grą zespołu, wypracowywał kolegom świetne bramkowe okazje, a co najważniejsze zdobył swojego ósmego gola w tym sezonie. Dzięki temu gdańszczanie wygrali ważne wyjazdowe spotkanie 2:1 i gonią czołówkę ekstraklasy. Występy w Lechii to najlepszy okres w karierze 23-letniego pomocnika z Wybrzeża Kości Słoniowej, który w Europie gra od czterech lat, a u nas od lata zeszłego roku.

Dobrze na boiskach pierwszej ligi zaprezentowali się też snajperzy z Nigerii. Przypomniał o sobie Charles Uchenna Nwaogu. Najlepszy na zapleczu ekstraklasy napastnik w meczu Floty z Sandecją Nowy Sącz zdobył swojego czternastego gola w tym sezonie. Dodajmy, że kilka dni temu skuteczny napastnik przedłużył o rok swój kontrakt z klubem ze Świnoujścia. Ja jestem przekonany, że w końcu latem zmieni barwy i trafi do naprawdę mocnego klubu.

Z kolei w meczu w Wodzisławiu pomiędzy Odrą, a Wartą Poznań o bramkę pokusił się Samuelson Odunka. – Kawał zawodnika z tego Murzynka! Macie naprawdę dobrej klasy piłkarza w zespole – mówił na konferencji prasowej po meczu Bogusław Baniak, trener Warty. Za dobry mecz i gola Odunka od kibiców z Wodzisławia otrzymał… okazały tort.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu