“Tęczowe” Maroko za 50 lat

afryka.org Wiadomości „Tęczowe” Maroko za 50 lat

Jest szansa, że Maroko uzna homoseksualizm w ciągu najbliższych 50 lat. Jedyną siłą, która może temu zagrozić są islamiści.

Według przedstawicieli organizacji Kif-Kif, zrzeszającej homoseksualistów z Maroka, Francji, Kanady i Hiszpanii, atmosfera w Maroku nie jest wroga wobec osób o orientacji homoseksualnej. Marokańscy geje maja nawet nieoficjalne kontakty z Marokańska Partią Socjalistyczną, która najbardziej im sprzyja. Problem stanowią jednak radykalni islamiści. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, kto przejmie władzę w Maroku. Jeśli uda się zachować układ sił, który jest dzisiaj szanse na przyznanie praw marokańskim gejom będą bardzo duże.

Oświadczenie Kif-Kif miało miejsce podczas konferencji poświęconej homoseksualizmowi w krajach muzułmańskich. Maroko na tle tych krajów wypada najlepiej, pomimo, że homoseksualizm jest tam nadal przestępstwem i policja nadal zatrzymuje gejów. Szczególnie jeśli porównamy tę karę, z karą śmierci za homoseksualizm, obowiązującą w Iranie – co ciekawe osoby, które chcą zmienić płeć, mogą to zrobić w tym samym Iranie legalnie.

W Afryce, jedynym krajem, który uznał prawa gejów i lesbijek jest RPA.

ostro

 Dokument bez tytułu