Taxi Sisters

afryka.org Wiadomości Plotki Taxi Sisters

Ulice Dakaru przemierza dziesięć tzw. „taxi sisters”, specjalnych żółtych taksówek, które od przeciętnych taksówek odróżnia nie tylko kolor ale także to, że za kółkiem zasiadają młode kobiety. Projekt ten został zainicjowany przez pierwszą damę Senegalu, Viviane Wade, i wprowadzony w życie przed dwoma tygodniami.

Te dziesięć na żółto ubranych kobiet jako pierwsze prowadzą tego typu pojazdy na ulicach senegalskiej stolicy. Pani Wade przekazując kluczyki do taksówek przyszłym kierowcom w czasie specjalnej uroczystości, przypominała im, aby umiejętnie spełniały wymagania stawiane zawodowi kierowcy, nie tracąc przy tym nic ze swojej kobiecości.

Także minister ds. rodziny i przedsiębiorczości kobiet, Awa Ndiaye wyraziła swoje uznanie dla tej inicjatywy argumentując to tym, że pozwoli ona przekroczyć socjoekonomiczne bariery które spychają kobiety na drugi plan. Teraz „Taxi sisters” muszą wykazać się swoimi umiejętnościami i przykładnym zachowaniem, a być może projekt stanie się także wzorem dla innych krajów.

Catherine

 Dokument bez tytułu