Szukał “skarbu”, znalazł śmierć

afryka.org Wiadomości Szukał „skarbu”, znalazł śmierć

Tragedią skończyły się zdjęcia do nigeryjskiego reality show „Gulder Ultimate Search 4”. Jeden z jego uczestników utonął podczas wykonywania pierwszego z zadań.

Tym kimś jest Anthony Ogadje, lat 25, który w poprzedni weekend brał udział w nagraniu pierwszego odcinka programu. Kiedy wszyscy uczestnicy byli w łodzi, na środku jeziora, Ogadje zgubił jeden z należących do niego przedmiotów, który wpadł do wody. Chciał go odzyskać. Wychylił się z łodzi, wypadł i utonął.

Ogadje ukończył właśnie Delta State University. Miał licencjat z geologii. Próby reanimacji przez ekipę realizującą program nie powiodły się. Zdjęcia do reality show zostały wstrzymane.

Program “Gulder Ultimate Search” jest jednym z najpopularniejszych w Nigerii. Jego pierwsza edycja powstała trzy lata temu. Sponsorem „Ultimate Search” są Browary Nigeryjskie, producent piwa Gulder. Udział w programie wymaga dobrej kondycji fizycznej. Jego uczestnicy pokonują trudny teren w poszukiwaniu ukrytego skarbu.

Zwycięzcą programu jest ta osoba, która przejdzie przez wszystkie próby. W nagrodę otrzymuje równowartość 39 tysięcy dolarów amerykańskich (USD), sportowy samochód i 4 tysiące USD na zakup ubrań. Wysoka wygrana i możliwość zdobycia popularności przyciągają bardzo wielu chętnych.

(lumi)

Oficjalna strona programu 

 Dokument bez tytułu