“Święte” mięso

afryka.org Wiadomości Plotki „Święte” mięso

Północną Nigerię zelektryzowało sensacyjne odkrycie w jednej z tamtejszych restauracji. Okazało się, że w podawanym w niej posiłku znalazł się kawałek mięsa, na którym pojawiło się imię Allaha.

Wiadomość obiegła nigeryjską Północ lotem błyskawicy. Do restauracji, gdzie dokonano tego odkrycia zaczęł ściągać tłumy gapiów. Z kawałka wołowiny można odczytać imię Boga w języku arabskim.

Napis odkrył jeden z gości restauracji. Już miał połknąć „święty” kawałek mięsa, gdy zobaczył imię Boga. Odkrycie skłoniło właściciela restauracji do dalszych poszukiwań, w kuchni, gdzie przygotowywano posiłek. Znaleziono w niej jeszcze trzy podobne kawałki mięsa.

Wyznawcy islamu z Nigerii są pewni, że imię Allaha na mięsie to kolejny dowód na to, że nie ma innej religii niż islam i tylko ona powinna być wyznawana przez człowieka. Niezwykły wymiar odkrycia potwierdza też miejscowy weterynarz. Uważa on, że gdyby imię Allaha było tylko na jednym kawałku mięsa, to wtedy wydawałoby się to podejrzane. Jednak odkrycie tego imienia na trzech innych kawałkach podejrzanym juz nie jest.

ostro

 Dokument bez tytułu