Sprawa Simona M. – o co w tym wszystkim chodzi

afryka.org Czytelnia Czytelnia Sprawa Simona M. – o co w tym wszystkim chodzi

Myślę o Simonie Molu, bo przestać nie mogę. Telewizja i prasa wciąż o tym huczą. Wątek jego fałszywej biografii jest dla mnie mniej interesujący. Wiadomo nie od dziś – na całym świecie Afrykańczycy za wszelką cenę chcą w Europie zostać, pod byle jakim pozorem. Ponieważ u nas w kraju jest ich niewielu, można takim sprawom poświęcić dużo czasu i pieniędzy.

Śledztwo zostało przeprowadzone nawet w Afryce, która w końcu okazała się dość interesująca i bliska dla polskich dziennikarzy. Mnie jednak interesuje bardziej sprawa jego kobiet. Ponieważ wydaje się, że musiał być naprawdę niesamowicie fascynującym mężczyzną, skoro uwiódł (sic!) tyle kobiet. Oczywiście, wiadomo ze kłamał. I to nie jest w porządku. Ale ile jest takich kłamców? Zastanawiam się czy gdybym zaraziła się HIV od mojego chłopaka to też by wykonano podobne śledztwo.

Kiedy badałam się na HIV parę lat temu, nie oskarżałam nikogo o to, że mogłam być zakażona. Myślałam raczej, że byłam strasznie głupia, żeby doprowadzić do takiej sytuacji. Więc w całej sprawie nie podoba mi się to że kobiety Mola, stały się "bezbronnymi ofiarami". Bo to że Simon kłamał to jedno, a to, że każdy ma swój rozum to drugie. Śmieszy mnie więc, gdy słyszę, że MŁODE WYKSZTAŁCONE kobiety były ofiarami Mola.

Jestem młoda i uważam się za wykształconą, i wstyd byłoby mi przyznać, że zgodziłam się na seks bez zabezpieczenia bo tej drugiej osobie to się nie podobało, obraziła by się itd. Zgodziłabym się ponieważ sama bym tego chciała, ponieważ to mój wybór. Ale… Od zwierząt, odróżnia nas to, iż możemy hamować swoje popędy, więc trzeba być chyba bardzo zdesperowanym lub beznadziejnie zakochanym, żeby godzić się na to, na co się nie ma ochoty. A jeśli ma się ochotę, to oznacza, że nikt nas do niczego nie zmuszał, tylko sami chcieliśmy. W takim razie, ofiarą, było się jedynie własnej głupoty.

Młodym wykształconym Polkom życzę więcej rozumu, a polskim dziennikarzom lepszych powodów i okazji do wydania pieniędzy na wyjazd do Afryki.

Marta Jackowska 

 Dokument bez tytułu