RPA leci na mundial

afryka.org Wiadomości Sport RPA leci na mundial

Za nami druga kolejka spotkań Mistrzostw Afryki do lat 20 rozgrywanych w Ruandzie. Stała ona pod znakiem Egipcjan, którzy cudem uchronili się przed niechlubnym utraceniem szans na awans do przyszłorocznych mistrzostw globu.

Egipt 2 – 1 WKS

Faraoni przystępowali do tego spotkania z nożem na gardle. W poprzednim spotkaniu ulegli bowiem Nigerii, co postawiło ich pod ścianą. W podobnej sytuacji byli reprezentanci Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy w poprzednim meczu ulegli Południowej Afryce.

Początek meczu stał pod znakiem popularnych Słoni. Dowodem tego była bramka Issy Kone strzelona tuż pod koniec pierwszej połowy. To wyraźnie obudziło Egipcjan, którzy momentalnie ruszyli do ataku. W 60. minucie Ahmed Fathi okazał się najsprytniejszy w polu karnym i wyrównał stan rywalizacji. Wynik spotkania ustalił Ahmed Megazi.

RPA 2 – 1 Nigeria

Mecz o miejsce w przyszłorocznych mistrzostwach świata stał pod znakiem kontrowersyjnych decyzji sędziego. Już w czwartej minucie sędzia nie zawahał się podyktować rzutu karnego, którego na gola zamienił Thulani Hlatshwayo. Na odpowiedź Flying Eagles trzeba było czekać aż do 72. minuty. Uchebo Okeychukwu wykorzystał zamieszanie w szeregach rywala I strzelił dość spektakularną bramkę dla swojej drużyny. Na nic się to jednak nie zdało, bowiem zaledwie pięć minut później arbiter po raz kolejny zdecydował się podyktować jedenastkę dla Południowej Afryki. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Phumelele Bhengu.

GRUPA B

RPA 6
Nigeria 3
Egipt 3
WKS 1

GRUPA A

Ruanda 3
Ghana 1
Kamerun 1
Mali 0

Maciek Bartoś

 Dokument bez tytułu