Rosną szanse Kasperczaka

afryka.org Wiadomości Polska Rosną szanse Kasperczaka

Futbolowa Federacja Wybrzeża Kości Słoniowej (FIF) ogłosiła właśnie finałową listę z trzema kandydatami do pracy z jedenastką „Słoni”. Jest na niej nazwisko trenera Henryka Kasperczaka.

Chętnych do zastąpienia Herve Renarda nie brakowało. Do pracy z zespołem mistrza Afryki zgłosiło się 59 szkoleniowców z całego świata. Z końcem czerwca federacja ogłosiła nazwiska piątki, którą brano pod uwagę. Byli na niej Francuzi Michel Dussuyer, Patrice Neveu, Frederic Antonetti, Portugalczyk Paulo Duarte, a także trener Kasperczak.

Teraz lista została zawężona do trzech osób. Oprócz polskiego szkoleniowca są jeszcze Dussuyer i Antonetti. Spośród tego grona tylko ten ostatni nie pracował jeszcze w Afryce.

Dussuyer prowadził reprezentacje Gwinei i Beninu, z kolei Henri to prawdziwy obieżyświat jeśli chodzi o Afrykę. Dwa razy prowadził już ekipę Mali (w tym podczas ostatniego Pucharu Narodów), a także Wybrzeże Kości Słoniowej, Tunezję, Maroko i Senegal. Z Tunezyjczykami zdobył wicemistrzostwo kontynentu w 1996 roku, z kolei w 1994 roku ze „Słoniami” wywalczył trzecie miejsce na PNA. Czy po 21 latach znowu będzie trenerem WKS?

Ostateczna decyzja powinna zapaść na dniach czy tygodniach. We wrześniu przecież kolejna tura eliminacyjnych gier Pucharu Narodów 2017. 4.09 rywalem „Słoni” w grupie I będzie Sierra Leone.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu