Pomaluj Warszawę!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Pomaluj Warszawę!

To już 8 października! Zapraszamy na warsztaty plastyczne, prowadzone przez afrykańskiego malarza, Seydou Zan Diarra z Mali, których uczestnicy będą mogli namalować Warszawę.

Prace, które powstaną w ramach warsztatów, zostaną wystawione na specjalnej wirtualnej wystawie, połączonej z wernisażem. Warsztaty odbędą się 8 października 2011 roku w Cafe Baobab na Saskiej Kępie. Osoby zainteresowane warsztatami prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału pod adresem: urszula@afryka.org

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

Seydou Zan Diarra trafił do Polski niejako przez przypadek. Poszedł jednak za ciosem i po studiach weterynaryjnych osiadł na stałe w Polsce. Tu założył rodzinę, mieszka obecnie w Krakowie, gdzie prowadzi klinikę weterynaryjną. Inny przypadek sprawił, iż jeden z jego klientów zobaczył, jak Seydou rysuje i podarował mu jego pierwsze sztalugi, farby oraz pokazał podstawowe techniki mieszania barw. Tak zaczęła się rozwijać jego pasja artystyczna stłumiona w młodości i powstawały pierwsze obrazy przywołujące krajobrazy afrykańskie, tamtejsze obrzędy i instrumenty. Los po raz kolejny uśmiechnął się do Seydou, gdy znajoma dziennikarka, zachwyciwszy się malarstwem kolegi, postanowiła pomóc mu zorganizować jego pierwszy wernisaż.

 Dokument bez tytułu